Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2014 22:04
Diplomat - vrah

Vražda jako podle scénáře! Zavraždil tchýni kvůli miliardám

Zdroj: TV Nova

V Monaku řeší vraždu hodnou filmového scénáře. Polský diplomat Wojciech Janowski tam nechal zavraždit svoji tchyni, monackou miliardářku Helen Pastorovou. Když si vzal její dceru, zřejmě si myslel, že tak rychleji zdědí pohádkové jmění. K objednání vraždy se po měsíci přiznal.

Helen Pastorová, třetí nejbohatší žena v Monaku, blízká přítelkyně monackého knížete a majitelka řady luxusních nemovitostí. Sedmasedmdesátileté ženě se stala osudnou chamtivost jejího zetě. Majetek Pastorové se totiž odhaduje v přepočtu na 500 miliard korun.
 

A právě tohoto přepychu se zachtělo jejímu zeti - polskému konzulovi v Monaku - Wojciechu Janowskému. Na svou tchyni si najal vrahy a ti ženu postřelili. Helen zraněním podlehla v nemocnici ve francouzské Nice, kde byla na dovolené.
 

"Motivem pana Janowského byla chamtivost. Vraždu své tchyně chystal dlouho," uvedl žalobce Brice Robin.
 

Pozadí vraždy jako vystřižené z hollywodského filmu je také zajímavé. Janowski se vůbec neměl špatně. Jeho manželka Silvia, dcera zavražděné Helen, mu umožnila přístup k rodinným milionům. Od matky totiž dostala několik luxusních sídel a čerpala měsíční kapesné - v přepočtu 14 milionů korun.

TN.cz