Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2012 20:34

Cigareta vybuchla muži v ústech! Zohavila obličej a utrhla kus jazyka

Zdroj: Televizní noviny

Tom Holloway musel neuvěřitelně trpět. Přímo v ústech mu explodovala elektronická cigareta. Vyrazila mu všechny zuby a částečně mu utrhla i jazyk.

Američan Tom Holloway z Niceville na Floridě začal bojovat se svým zlozvykem kouřením. Aby si to ulehčil, pořídil si nejnovější hit – elektronickou cigaretu. Teď má však od ní zohavený obličej, protože mu elektronická cigareta explodovala v ústech.

 

Akumulátor elektronické cigarety začal hořet a explodoval Tomovi přímo do obličeje. Tlaková vlna vyrazila sedmapadesátiletému muži zuby a částečně mu zničila jazyk.

 

Na pomoc mu přispěchala manželka, která ránu slyšela. Na vině ale nebyla samotná elektronická cigareta, ale její baterie.

 

"Ještě nikdy jsem nebyl svědkem něčeho takového. Věříme, že to byla baterie. Bylo to vlastně jakoby měl v ústech zápalnou raketu." řekl mluvčí Nicevillských hasičů.

 

Baterie prý vylétla z trubičky a její zbytky zůstaly na koberci. Roztavené kusy zapálily všechno, čeho se dotkly - od polštáře po obraz.

 

Tom byl hospitalizován na speciální popáleninové klinice.Zatím není jasné o jaký typ cigarety šlo. Mluvčí hasičů pouze uvedl, že vybuchlý akumulátor byl lithium-ionový a požární vyšetřovatelé objevili v pokoji odpovídající nabíječku.

 

V USA kouří elektronické cigarety 2,5 milionu Američanů. I v Česku si získávají své příznivce.
 

muf s přispěním Michaely Šmídové TN.cz