Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2013 15:47
schovával se v lodi

Z tohoto muže se stal přes noc hrdina: Na své zahradě objevil bostonského atentátníka!

Americký hrdina se svou lodí
Zdroj: isifa.com
David Henneberry se stal přes noc hrdinou

Z obyčejného muže se stal přes noc hrdina Spojených států. David Henneberry se šel nadýchat čerstvého vzduchu a na zahradě objevil Džochara Carnajeva, kterého hledala celá FBI.

Na bostonském předměstí Watertown platil celý den zákaz vycházení. V ulicích se pohybovali jen policisté a speciální jednotky FBI. David Henneberry seděl celý den doma a když byl před šestou hodinou večer zrušen zákaz vycházení, šel se alespoň provětrat na zahradu.

 

Vyšel ven a všiml si, že s jeho lodí není něco v pořádku. Plachtu, která ji zakrývala, nadzvedával vítr. Popruh, kterým bývala pevně připevněná, byl přeříznutý. David přišel blíže, aby zkontroloval, co se stalo. Nakoukl pod plachtu a uviděl tam kaluž krve a tělo.

 

Nesnažil se být hrdinou

 

Henneberry běžel domů a klidným hlasem zavolal policii. "Nesnažil se být hrdinou a nekřičel. Udělal správnou věc," řekl jeho nevlastní syn Robert Duffy. Za pár okamžiků byla jeho zahrada plná policistů.

 

Na scénu nejdříve nastoupil policejní robot, který odkryl plachtu. Policisté poté pomocí termovize zjistili, že v lodi opravdu leží Džochar. FBI na něj nejdříve křičela, aby vyšel ven a vzdal se. Nepřicházela žádná odpověď, a policie tedy odpověděla palbou.

 

Duffy řekl, že byl vyděšený, když uviděl, jak dům jeho rodičů obklopila policie. "Byl jsem v šoku, rozbrečel jsem se. Pokoušeli jsme se jim dovolat, ale telefon byl skoro třicet minut obsazený. Byl to úplný horror, vyděl jsem, jak kolem jejich domu lítají kulky," popsal dramatické chvíle.

 

 

Rozstříleli mu jeho "dítě"

 

I Henneberrymu bylo úzko, když z okna pozoroval, jak policisté pálí do jeho lodě. "Ta loď byla jeho dítě. Hrozně o ní pečoval. A teď mu ji policisté rozstříleli. Je z toho zničený," dodal jeho soused George Pizzuto.

 

Policie po krátké přestřelce Džochara chytila. Mladík byl oslabený ztrátou krve. Policisté věří, že byl zraněný už dvacet hodin před tím, než ho dopadli. Poraněného Carnajeva převezli do nemocnice, informoval Daily Mail. Je zraněný na krku a na noze a lékaři si nejsou jistí, zda bude schopný vypovídat. To by zkomplikovalo vyšetřování.

 

 

David Henneberry v noci za pátka na sobotu, ukončil celodenní horor, během kterého policisté prohledávali každý metr bostonského předměstí. Vděční obyvatelé města se už Henneberrymu skládají na novou loď. Ten zatím na chvíli zmizel z města, než se jeho náhlá popularita trochu uklidní.
 

tn.cz / anš