Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2012 08:13

Z peruánské věznice uteklo 17 nebezpečných zločinců

Sedmnáct trestanců uteklo z věznice Challapalca v peruánských Andách poblíž hranice s Bolívií. Peruánské ministerstvo spravedlnosti klasifikovalo uprchlé vězně jako nebezpečné.

K incidentu došlo v neděli mezi druhou a třetí hodinou ráno (8:00-9:00 SEČ). Trestancům se podařilo získat oblečení a zbraně vězeňské stráže. Na útěku zranili tři policisty, jejichž stav je stabilizovaný, informuje v pondělí agentura AFP.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Náklaďák odpálil bránu, uteklo přes tisíc vězňů

 

Útěk byl podle všeho plánovaný předem. Skupinu vedl José Luis Torres Saavedra odsouzený za několik případů vydírání a vraždu. Dále byli mezi vězni pachatelé únosů.


Uprchlíky hledá na 3000 mužů zákona. Peruánský policejní prezident Raúl Salazar uvedl, že pro akci vytvořil speciální tým posílený policisty z celé země. Vláda rozšířila fotografie vězňů a varovala i bolivijskou policii. Kvůli blízkosti hranice je totiž podezření, že se zločinci pokusí dostat do sousedního státu. Obyvatelé nejbližších vesnic nevychází z domů.

 

PSALI JSME:

Vězeň sbalený v kufru! Žena ho pašovala z věznice


Věznice Challapalca se nachází v peruánských Andách v nadmořské výšce kolem 4000 metrů. Míří sem nejčastěji nebezpeční vězni s dlouhými tresty. Právě odlehlost střediska přitom znesnadňuje jeho kontrolu.


Peruánský ombudsman nyní navrhuje důkladnou prověrku a možné uzavření věznice. Podle zmocněnce pro vězeňské záležitosti Josého Ávily věznice nikdy nesplňovala bezpečnostní normy.

maš tn.cz / Mediafax