Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2013 16:11
Otrava Češek

Kramného sestra za ním do Egypta nepřijede! Víme, co se stalo!

Kramný - sestra
Zdroj: Blesk.cz/ TN.cz

Příští týden se nejspíš uskuteční schůzka mezi českými diplomaty a egyptskou prokuraturou, která snad přinese další posun v případu Petra Kramného. Klíčového jednání se ale nezúčastní česká policie a dokonce ani Kramného sestra!

Schůzka mezi zástupci egyptské prokuratury a českými diplomaty se měla na základě předběžné domluvy uskutečnit tento týden. Jenže egyptská strana jednání vůbec nepotvrdila. Zdá se proto, že na schůzku minimálně tento týden vůbec nedojde, což pro Petra Kramného rozhodně není dobrá zpráva.
 

Klíčové jednání by se tak snad mohlo uskutečnit příští týden. Portál Blesk.cz píše, že by se tak ovšem mělo stát bez účasti české policie. Na místě bude jen konzulka, která se případem intenzivně zabývá, a zástupce velvyslance.
 


Do Káhiry na schůzku nedostala pozvání ani sestra Petra Kramného Lenka. Egypťané ji tam nechtějí. "Sestře řekli, že můžou přijet, jen kdyby si Egypt vyžádal jejich spolupráci," citoval Blesk Petra Kramného.
 

Jisté je tak jen to, že pokud se schůzka vůbec kdy uskuteční, bude to v Káhiře v sídle nejvyšší prokuratury. Mluvčí české diplomacie přitom už v pondělí upozornila, že plánované jednání může být zrušeno či odloženo. Přitom právě káhirská prokuratura je v případu tragického úmrtí Moniky a Klárky Kramných primárním zdrojem informací.

 

 

Diplomaté si setkání vyžádali už minulý týden, protože vyšetřovatelé poskytli české straně k případu jen kusé a poměrně nejasné informace. Češi chtějí získat nové podrobnosti z vyšetřování a udělat si tak lepší představu o tom, co se nyní s Kramným v Egyptě děje a co ho ještě čeká.
 

Konzulka z českého velvyslanectví v Káhiře se na schůzce bude zajímat nejen o další podrobnosti z vyšetřování, ale i o to, zda vyšetřovatelé Kramnému prodlouží lhůtu, po kterou nesmí ze země na Nilu odcestovat. Dosud totiž nebyl z ničeho obviněn, policie si jeho přítomnost vyžádala kvůli vyšetřování.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!
Mohla se Monika a Klárka otrávit v moři? Podívejte se, jaká nebezpečí skrývá

tn.cz / zdg