Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.9. 2010 09:40

ZÁHADA: Je to peklo na Zemi? Z ruského vrtu se ozýval zvuk

Tito muži hloubili Kolský vrt

Kolský vrt v Rusku měl být sovětskou chloubou, stal se ale ďábelským projektem. A podle mnohých je důkazem pekla na Zemi.

Poloostrov Kola je známý jako chladný kout země, kde se nachází mj. přístav Murmansk, který je pro Rusy cennou spojkou pro lodní dopravu. Za dob, kdy Sovětskému svazu vládl Leonid Ilji Brežněv, se v roce 1970 se začalo pracovat na nehlubším vrtu světa.

Vrt se může pyšnit tím, že je v Guinnessově knize rekordů zapsán jako nejhlubší. Od povrchu do nitra Země má přes 12 kilometrů. Taková obří jáma s sebou ale také nese několik tajemství. V nitru vrtu opakovaně zaznamenali sténání a křik. Je to důkaz o pekle? "Jako komunista nevěřím v nebe a Bibli, ale jako vědec věřím v peklo,“ uvedl geolog Gennadij Azzakov. Záhada je o to větší, že výkřiky se nejhlasitěji ozývaly ve chvílích, kdy se na začátku 90. let rozpadal SSSR.

 

Podívejte se na záběry z unikátního vrtu na Kolském poloostrově

 Původně se chtěli Rusové dostat až do hloubky 15 tisíc metrů. V roce 1983 se dostali na metu 12 tisíc metrů pod povrchem. To byl v Sovětském svazu důvod k oslavám – dál se hloubilo až po roce.

 

Zdroj informací o ZemiVrt byl vítaným zdrojem informací pro geology. Ti se leccos dozvěděli o zemském nitru. Byli překvapeni tím, kolik je v hloubce vodíku. Kolský vrt také posloužil k získání poznatků o pohybu litosférických desek, který je občas původcem zemětřesení.

Jenže na další hloubení nejsou v Rusku peníze a tak byl projekt poslán k ledu.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.9. | 20:13 Tomáš
4
peklo si pouze dělají lidé navzájem a je to stav lidské mysli
26.9. | 12:36 john krejci
-1
takezo.vetsi blb je ten kdo si mysli ze prostevznikl bez niceho a ne jen on ale ...
7.12. | 22:20 Marie Machálková
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Volo-vé - a vy jste ti čerti z toho PEKLA!!! Jestli je tam "tekuté" jádro, tak to musí nějaké zvuky vydávat, že? Jen aby jste tím závodem, kdo se dostane níž nezpůsobili nějakou katastrofu!!! Není dobré se vždy vrtat v každém ho.ně!
23.5. | 12:53 lsdman
2
Náhlasit nevhodný komentář
Hm, tohle je fakt divny :-) Vice informaci o tom taky naleznete zde - http://procproto.cz/zahady/kolsky-vrt-–-objevili-g...
26.9. | 21:31 john krejci
0
Náhlasit nevhodný komentář
bindig5.je to pouze teorie i ta chemicka reakce potrebuje nejakej puvod.nemyslim si ze by chemicka evoluce byla schopna vytvorit trebas takove oci ale jak rikas kazdej ma svuj nazor
26.9. | 20:34 bindig5
0
Náhlasit nevhodný komentář
2pravdaalaska : stoprocentni souhlas:) mozna spis ma dostatecnou kapacitu, pouze je u vchodu uz moc velky naval :) 2stagemaster: ciste teoreticky na pradavnou otazku: zda bylo driv vejce nebo slepice bych ti mozna i dokazal odpovedet: prvni byla slepice ( pokud si pod pojmem slepice muzes ...
26.9. | 20:13 Tomáš
4
Náhlasit nevhodný komentář
peklo si pouze dělají lidé navzájem a je to stav lidské mysli
26.9. | 17:48 dejvicius
0
Náhlasit nevhodný komentář
ja bych tomu aji věřil,nahrávka zajímavá,takezo:ty jsi dobrý dement
26.9. | 14:07 Petr Dvořák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chybou je, že peklo má zřejmě nedostatečnou kapacitu.
26.9. | 13:42 oiquell
0
Náhlasit nevhodný komentář
takezo: Myslim,že jedinej blb jsi tady ty.Zkus se kolem sebe porozhlédnout
26.9. | 12:36 john krejci
-1
Náhlasit nevhodný komentář
takezo.vetsi blb je ten kdo si mysli ze prostevznikl bez niceho a ne jen on ale i miliony ruznich druhu.clovek kterej ani nechape kde se vubec nachazi nase planeta to asi nebude chapat ale pokud znas odpoved na jedinou otazku a to je co bylo drive vajicko nebo slepice ..pokud znas odpoved tak jsi ...
26.9. | 11:36 Milan Procházka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Věřím tomu, že s peklem to je skutečně tak. Prostě se tam provrtali.