Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.9. 2014 12:10
Hasiči z Ground Zero

ZÁHADA: Tři hrdinové z 11. září nyní zemřeli v jeden den

Hasič New York
Zdroj: tn.cz / isifa
Ilustrační foto.

Tento týden zemřeli na rakovinu tři penzionovaní hasiči, kteří se před 13 lety podíleli na odstraňování následků útoku na newyorské Světové obchodní centrum.

Nechal je někdo zabít, nebo opravdu zemřeli na rakovinu? ptají se teď všichni v USA. S odstupem několika hodin totiž zemřeli tři penzionovaní hasiči, kteří se před 13 lety podíleli na odstraňování následků útoku na newyorské Světové obchodní centrum (WTC), píší tvnoviny.sk.

 

V prohlášení komisaře Daniela Nigra se uvádí, že smrt poručíka Howarda Bischoff (58) a hasičů Roberta Leaver (56) a Daniela Heglunda (58) je "bolestivým připomenutím, že i po 13 letech platíme strašnou cenu za hrdinské úsilí hasičů". Jeden z mužů podlehl leukémii, druhý rakovině jícnu a třetí rakovině tlustého střeva, tvrdí oficiální zpráva.

 

Jejich smrt přišla v době, kdy advokáti postižených naléhají na Kongres, aby obnovil platnost zákona, který poskytuje finanční kompenzaci za poškození zdraví a za zdravotní péči lidem, kteří byli po 11. září v oblasti Ground Zero vystaveni toxickým zplodinám.

 

 

V průběhu 13 let, které uplynuly od útoků na WTC, onemocněly rakovinou stovky záchranářů, ale lékaři a vědci stále nedospěli k jednoznačnému závěru, že mezi onemocněním a událostmi z 11. září 2001 existuje přímá souvislost. Kolem úmrtí se vynořily i konspirační teorie, které tvrdí, že chce někdo zlikvidovat všechny svědky, kteří viděli, jak trosky vypadaly.

 

Hasičský záchranný sbor v New Yorku přišel 11. září 2001 o 343 mužů. Dalších 89 zemřelo během uplynulých 13 let.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ostružinami proti rakovině! K čemu dále je toto ovoce dobré?

Hrozivé snímky dívky s rakovinou: Bojuje s nemocí i na sociální síti

vrl TN.cz

Diskuze

26.9. | 19:45 Lupo Anetta
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nova už podporuje i všechny ty debilní konspirace?
26.9. | 19:02 andy-le
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nezvratný osud...
26.9. | 12:37 lololax
7
Náhlasit nevhodný komentář
Myslíte si,že žijete v Demokratické zemi,kde máte zaručenu svobodu slova a názoru? Omyl! Stále žijeme v té hnusné totalitě,kde jsou politické procesy na denním pořádku!!! Tento absurdní příklad mluví za vše. - https://www.youtube.com/watch?v=AxJxN9dRjhw