Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 7. 2010

Záplavy v Pákistánu zabily nejméně 267 lidí. Řeky ničí vesnice

Na nejméně 267 mrtvých za poslední tři dny stoupla bilance záplav způsobených zejména v severozápadním Pákistánu monzunovými dešti.

Řada lidí se nadále pohřešuje, uvedla agentura AP. Podle místních činitelů je situace v této oblasti nejhorší za více než 80 let. Řeky se vylily z břehů a zničily celé vesnice s domy postavenými z hliněných cihel.

 

 

Nejvíce obětí, nejméně 245, hlásí severozápad země, který byl zasažen obzvláště tvrdě. V pákistánské části Kašmíru na severovýchodě státu zahynulo podle místních úřadů 22 lidí. OSN uvedla, že povodně postihly i další části země.

 

PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY Z POVODNÍ V PÁKISTÁNU

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Lijáky rozvodňují řeky v Tatrách, někde je pod nulouDesítky lidí se utopily, další rozdrtily hroutící se budovy anebo je zabil elektrický proud z přetrhaných drátů. Situace se může ještě zhoršit, protože meteorologové předpovídají na téměř celém území Pákistánu silné deště ještě minimálně jeden den.

Pákistánské televizní stanice odvysílaly záběry automobilů, hospodářských zvířat i lidí stržených silným proudem vody. Armáda do postižené oblasti vyslala vojáky, aby pomáhali při záchranných pracích.

Monzunové deště byly rovněž pravděpodobnou příčinou středečního zřícení letadla v metropoli Islámábádu. Při neštěstí zahynulo všech 152 lidí na palubě.

tn.cz / ČTK