Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.5. 2014 14:41
ZÁHADA LETU MH370

Zase lhali! Zachycené signály vůbec nešly ze ZMIZELÉHO BOEINGU!

Zdroj: TV Nova

Pátrání po zmizelém malajsijském boeingu plném lidí se vrací na samý začátek. Podle australských úřadů totiž v místě, kde se dosud hledalo, není. Akustické signály, které měly vysílat jeho skříňky, podle všeho vycházely z jiného zdroje.

Žádné signály od černých skříněk se tedy nekonaly... Před měsícem cítili příbuzní téměř dvou set padesáti lidí, kteří na palubě letadla byli, velkou naději. Technika zachytila signály podobné těm z černých skříněk a zdálo se, že pátrácí týmy vrak brzy objeví. Všechno je ale jinak. Australské úřady odpovědné za pátrání teď tvrdí, že tam vrak není a speciální ponorku Bluefin odtamtud odvolali. Signály vycházely z jiného zdroje.
 

Úřady zúžily pátrání po letadle společnosti Malaysia Airlines minulý měsíc, když pátrací týmy zachytily sérii signálů nedaleko místa, kde by podle analýzy satelitních dat mohly být trosky letadla. Tato oblast leží v odlehlé části oceánu asi 1600 kilometrů od Austrálie. Podle australských expertů je nyní možné tuto oblast označit za propátranou a vyřadit z míst, kde by trosky letounu mohly být.

 

 

Boeing 777 s 239 cestujícími a členy posádky na palubě zmizel 8. března krátce po startu z Kuala Lumpuru na trase do Pekingu. Navzdory rozsáhlému pátrání, do něhož se zapojila řada zemí, se zatím nepodařilo najít ani kus trosek, které by zmizelému letadlu mohly patřit. Letadlo se zřejmě vypařilo...

tn.cz / ČTK
Reklama