Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2013 11:52
Neuvěřitelný příběh

Slovenka byla několik týdnů mrtvá. Porodila úplně zdravé dítě

Mimino
Zdroj: Mediafax

Podobný případ jako v Maďarsku, kde žena v komatu přivedla na svět miminko, se přihodil i u našich východních sousedů. V Bratislavě porodila několik týdnů mrtvá žena úplně zdravé dítě.

V Univerzitní nemocnici před dvěma lety hospitalizovali těhotnou ženu po náhlé mozkové příhodě. Žena podle lékařů neměla šanci přežít, nicméně její dítě ano, píše web tvnoviny.sk.

 

"Ženu hospitalizovali na ARO. Její stav byl fatální. Neměla šanci na přežití, na rozdíl od jejího děťátka, které v jejím těle napojeném na přístroje žilo. Tým odborníků se s podporou rodiny a po zvážení veškerých aspektů rozhodl pro záchranu dítěte," uvedla mluvčí nemocnice.


 

Jak mluvčí řekla, vzhledem k citlivosti nebyl případ tehdy medializován. "Ženu lékaři udržovali na přístrojích, dokud se dítě nevyvinulo do takového stádia, aby přežilo mimo její tělo. Po několika týdnech, před dovršením 30. týdne gravidity, vykonali lékaři císařský řez," prozradila mluvčí.

 

Na svět tak přišlo dítě, jehož zdravotní stav odpovídal předčasnému porodu. Nemocnici opustilo dítě po několika týdnech naprosto zdravé. Matka, která se svého vytouženého miminka už nedočkala, zachránila i další životy. Její orgány byly využity na transplantace.
 

ana TN.cz