Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.4. 2011 18:21

ZÁZRAK Z JAPONSKA: Pes v troskách přežil TSUNAMI! A vrátil se k paničce

Když japonský ostrov Honšú devastovala vlna tsunami, opuštěný pes zůstal sám v domě strženém do moře. Zázrakem přežil a vrátil se ke své majitelce.

Je to jeden z mála příběhů se šťastným koncem po zemětřesení a tsunami, které ostrov zasáhly v pátek 11. března. Napsal v pondělí webový portál stanice BBC. Podívejte se na video pod titulkem.

Psa jménem Ban nalezl minulý týden v pátek, tři týdny po tsunami, pilot vrtulníku. Dva kilometry od pobřeží spatřil hnědého psa střední velikosti na střeše domu, který se houpal na vlnách. Zvíře vyděšené hukotem vrtule pobíhalo po střeše.

ČTĚTE TAKÉ:
Slepecký pes má vodicího psa

Pilot oznámil objev pobřežní hlídce, která na místo vyslala záchranný člun. Záchranáři se vylodili na troskách a přenesli z nich do člunu vysíleného psa - jediného živého tvora, kterého tam nalezli. Psa dopravili na pevninu, kde ho předali do péče veterinářů.

Majitelka v době tsunami pracovala ve vnitrozemí. Zprávu o záchraně zvířete, kterou odvysílala televize, se dozvěděla od známých. Pro Bana si přijela na veterinární kliniku.
"Bylo to šťastné setkání dvou bytostí, které rozdělila katastrofa," prohlásil Toši Suzuki z veterinární stanice.

tn.cz / Mediafax