Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2012
Neuvěřitelná zrůdnost

Ženu donutili v sedmém měsíci k potratu

Ženu v sedmém měsíci těhotenství donutili úředníci k interrupci. Neměla totiž peníze na zaplacení "pokuty“ za porušení pravidla.

Feng Ťien-mej k potratu přiměli zaměstnanci místního úřadu v severočínské provinci Šen-si, protože neměla peníze na to, aby zaplatila pokutu za porušení pravidla jednoho dítěte v rodině.


ČTĚTE TAKÉ:

Matka (†38) zemřela při pokusu o domácí potrat


Místní vláda v okrese Čen-pching, kde potrat provedli, slíbila, že celý případ "transparentně vyšetří". Vytvořila zvláštní komisi, která "pravdu co nejdříve odhalí".


Vláda na svých webových stránkách oznámila, že Feng Ťien-mej s potratem souhlasila. Později toto prohlášení odstranila. Jeden z příbuzných ženy agentuře AFP totiž toto tvrzení popřel a řekl, že se Feng Ťien-mej na dítě těšila.


Na internetu se objevily fotografie ženy vedle těla svého mrtvého dítěte. Jeden z těch, kteří fotku viděli, čin přirovnal k zločinům, kterých se dopustili "japonští ďáblové a nacisté". Kvůli její drastičnosti jsme se ale rozhodli ji nezveřejnit.
 

Čína, která je nejlidnatější zemí světa, zavedla před třiceti lety "politiku jednoho dítěte", která měla zajistit, že země bude schopna všem obyvatelům poskytnout vodu a potravu, vzdělat je a zaměstnat.


Toto opatření ale zavinilo miliony potratů a sterilizací, trestů pro rodiny, které ho porušily, a rozšíření věkové mezery mezi generacemi. Podle odhadů se vynucené potraty týkají hlavně holčiček. Jejich počet jde do milionů.


Nejvyššímu počet potratů v zemi provedli v roce 1983. Bylo jich 14,37 milionu.

 

tn.cz / mediafax / kos
Reklama