Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 4. 2010

Zločinci zabili šest policistů a civilistu. Pomsta narkomafie?

Sedm lidí – šest policistů a jeden náhodný kolemjdoucí – zemřelo při přestřelce se zločinci v Mexiku.

Gang řádil v ulicích mexického Ciudad Juárez. Informuje o tom v sobotu televize CNN.

Incident začal, když policejní hlídka zastavila tři auta s několika podezřelými osobami. Ozbrojenci začali na policisty střílet z různých zbraní včetně samopalů AK-47 a zastřelili pět příslušníků federální policie, jednu městskou policistku a náhodného kolemjdoucího.

Další dva policistů byli zraněni, jejich stav ale není vážný.
Federální policie vyhlásila pátrání po útočnících, zatím ale nebyl nikdo zatčen.


Starosta města José Reyes Ferriz uvedl, že zatím není jasné, zda se jednalo o členy nějakého drogového kartelu. Starosta také ve městě nařídil zvýšenou hlídkovou pohotovost 3000 městských policistů, které doplňuje 5000 federálních policistů.

Mexiko se už léta potýká s rostoucí zločinností spojenou s distribucí drog a organizovaným zločinem. Ve středu ozbrojenci unesli ze dvou hotelů v centru severomexického Monterrey nejméně sedm lidí. Za únosy patrně stojí některý z drogových gangů operujících na území státu Nuevo León.

Od roku 2006, kdy se prezidentské funkce ujal Felipe Calderón, svádí Mexiko s drogovými kartely tuhý boj. Boje mezi bezpečnostními silami a drogovými gangy i vzájemná rivalita jednotlivých kartelů si od té doby vyžádaly více než 19 000 obětí na životech.

tn.cz / Mediafax