Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2012 12:51

Zpěvák oslavující neonacistické vrahy půjde před soud

Německá prokuratura v úterý obžalovala zpěváka neonacistické skupiny z podněcování rasové nenávisti, informuje agentura AFP. Zpěvák napsal text k písni o vraždách spáchaných neonacisty na tureckých přistěhovalcích.

Žalobci v Osnabrücku obžalovali dvaačtyřicetiletého muže ze skupiny "Gigi a muzikanti z hnědého města". Jeho jméno nezveřejnili.
 

"Obžalobu z podněcování rasové nesnášenlivosti jsme předali místnímu soudu v Meppenu," sdělil mluvčí prokuratury Alexander Retemeyer. Ostatní členové skupiny zatím obžalováni nejsou. Autorem textu je jen zpěvák.
 

Policie ale prošetřuje další dvě písně z alba skupiny "Adolf Hitler žije". V jedné vyzývají k deportaci všech Turků v Německu do Istanbulu, v další popírají, že v koncentračním táboře Osvětim umírali Židé.
 

Německem nedávno otřáslo zjištění, že neonacistická skupina Národně socialistické podzemí je zodpovědná za deset do té doby nevyřešených vražd z let 2000 až 2007. Osm obětí neonacistů byli muži tureckého původu, další byl Řek. V roce 2007 skupinka zabila německou policistku.

PSALI JSME:
"Kebabové vraždy": Policie jde po dalších neonacistech!

 

Dva členové NSU se přihlásili ke všem deseti vraždám a také k pumovému atentátu na tureckou čtvrť Kolína nad Rýnem v roce 2004. Zranění tehdy utrpělo 20 lidí. V listopadu oba dva našli mrtvé, zřejmě spáchali sebevraždu. Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek povede pietní akci na památku zavražděných.

tn.cz / mediafax / gar