Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 2. 2012

Zpověď 9 let vězněné a týrané dívky: Plakala jsem a plakala

Hluchoněmá dívka, kterou v jejích deseti letech unesli dva důchodci, uvěznili ji ve sklepě, bili ji, znásilňovali a nutili ji, aby jim sloužila, popsala prožité hrůzy vyšetřovatelům.

Ilyas Ashar (83) a jeho manželka Tallat (66) unesli v roce 2003 tehdy desetiletou hluchoněmou holčičku z Pakistánu do Británie poté, co jí řekli, že její rodiče zemřeli. Ve svém domě v Manchesteru ji pak celých devět let týrali a udělali si z ní služku a sexuální otrokyni.
 

PSALI JSME:

Hluchoněmou holčičku (10) unesli a devět let znásilňovali
 

Vyšetřovatelé s ní po odhalení případu natočili 14 rozhovorů ve znakové řeči, které od pondělí postupně posuzuje soud. "Devět let jsem musela spát ve sklepě na betonové podlaze bez matrace či toalety. Ta stará žena mě budila každý den v sedm ráno a od té chvíle jsem musela bez ustání pracovat. Byla jsem smutná a zesláblá. Bili mě pořád. Od útlého dětství,“ uvedla dnes devatenáctiletá dívka. "Celé hodiny jsem jen uklízela a vařila. To byl můj život. Potom mě na noc hodili do sklepa a já tam další hodiny jen plakala a plakala.“
 

Když jí vyšetřovatelé ukázali fotografii Asharové, aby ji identifikovala, řekla: "Ano, to je ta žena, která mě celé mé dětství fackovala a bezdůvodně bila vším, co jí přišlo pod ruku.“ K fotografii Ashara podotkla jen: "Je hrozný. Měl se mnou sex. Nechtěla jsem.“
 

Manželé nadále popírají všechna obvinění, která vůči nim byla vznesena. Spolu s nimi byla obviněna i jejich dcera Faaiza ( 24), protože rodina mimo jiné zneužívala sociální dávky, které na dívku pobírala. Asharovi jsou dále souzeni za únos, znásilnění, ublížení na zdraví a další trestné činy. Proces pokračuje.
 

hel TN.cz