Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.10. 2012 10:55
Záhada na dně moře

Vědci našli v Bermudském trojúhelníku obrovské mrtvé město

Zdroj: YouTube.com

Vědci potvrdili, že na dně Atlantského oceánu v oblasti Bermudského trojúhelníku u pobřeží Kuby leží gigantické město s pyramidami a sfingami.

Potopené město, které podle kanadských výzkumníků vykazuje znaky vyspělé civilizace, objevili Paul Weinzweig a jeho žena Pauline Zalitzky se svým týmem u východního pobřeží Kuby již před několika lety. Nyní se na naleziště vrátili a s pomocí speciálního podmořského robota zaznamenali ohromující detaily.
 

Robot objevil zhruba kilometr a půl pod mořskou hladinou několik sfing, nejméně čtyři obrovské pyramidy, celé dlouhé ulice a stavby s vyrytými nápisy svědčící pro to, že místo kdysi obývala vyspělá civilizace. Potopené město leží v oblasti záhadami opředeného Bermudského trojúhelníku.
 

Důkazy poukazují na to, že bylo současně zalito stoupající vodou a země, na které stálo, se potopila, což přesně odpovídá legendě o bájné Atlantidě.


Mohlo se tak stát na konci poslední doby ledové, kdy se rychle rozpustil arktický ledovec a zejména na severní polokouli prudce stoupla hladina oceánu.
 


"O záběry, které pořídila naše ponorka, projevili velký zájem antropologové z univerzity ve Veracruz, a když je viděli, byli velmi překvapení,“ uvedla Pauline Zalitzky. Objevili na nich totiž paralely s nalezišti olmécké civilizace, přičemž Olmékové se podle legend vyvinuli právě z lidí, kteří přežili zánik Atlantidy.

 

hel TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.10. | 12:56 lopata krocan
12
Kde jsou ty cesty a pyramidy ? já tam nic nevidím jen osvětlené naké podmořské ...
25.10. | 23:18 benzzin82
-9
nejhorsi vydeo ktere jsem vydel na nove ma te na neco vice sorry ale tohle je ...
27.10. | 19:28 Angelina Shy
7
Náhlasit nevhodný komentář
benzzin82: říká někdo, kdo ani neumí pořádně česky..dobrej pokus
27.10. | 19:03 Angelina Shy
6
Náhlasit nevhodný komentář
benzzin82: říká někdo, kdo ani neumí pořádně česky..dobrej pokus
25.10. | 23:18 benzzin82
-9
Náhlasit nevhodný komentář
nejhorsi vydeo ktere jsem vydel na nove ma te na neco vice sorry ale tohle je propadak
25.10. | 18:41 Peter Ďuračka
7
Náhlasit nevhodný komentář
To je brutálna demagógia!! Na začiatku a na konci videa je strihnutý záber vytvorený v počítači - na navnadenie nedočkavých divákov. Skutočné zábery z morského dna - ako to tu už niekto napísal - neznamenajú absolútne nič. Obyčajné geologické útvary, akých je všade na svete spústa. Prosím Vás, páni ...
25.10. | 17:19 Ladislav EGERMAIER
3
Náhlasit nevhodný komentář
To je zase KACHNA
25.10. | 12:56 lopata krocan
12
Náhlasit nevhodný komentář
Kde jsou ty cesty a pyramidy ? já tam nic nevidím jen osvětlené naké podmořské šutry kterých je v oceánech spousty .Naký jouda natočí obyčejný záběr na skalisko v oceánu a aby byl zajímavý tak řekne že našli podmořské město a každý už vidí města všude a přitom to je jen skála . To je něco jak našli ...
25.10. | 11:55 mariankosnac
3
Náhlasit nevhodný komentář
Takýchto stratených miest pod morom je viacero, kedysi veľmi dávno tu boli dalo by sa povedať vyspelejšie civilizácie než my, zvláštne ale je ako sú hlboko, kedy a ako mohla stúpnuť hladina až o vyše 1,5 kilometra?
25.10. | 09:54 josephko
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zaujímavá správa, len je zvláštne, že to "mesto" je až v hĺbke 1,5 km. Ak Atlantída existovala, tak najvhodnejšie miesto sú Bermudy. Stačí si pozrieť Google Earth, v mysli znížiť hladinu o 50-60 metrov (taká bola výška mora na konci poslednej doby ľadovej, t.j. v čase zániku ...