Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2012

Bláznivý nápad miliardáře: Na moře vypluje nový Titanic!

Do odvážného podniku se pustil australský miliardář Clive Palmer. V pondělí oznámil, že chce postavit novou verzi slavného Titaniku. První plavba by se měla uskutečnit v roce 2016.

O své lodi má Clive Palmer jasno. "Bude stejně luxusní jako původní Titanic, ale samozřejmě bude mít technologie 21. století a nejnovější navigaci a bezpečnostní systémy," uvedl Palmer v prohlášení jen dva týdny pro 100. výročí potopení slavné lodi.
 

Stavbou lodi Palmer pověřil čínskou státní společnost CSC Ťin-ling Shipyard. "Titanic II. se bude plavit severní polokoulí a jeho první plavba na konci roku 2016 povede z Anglie do Severní Ameriky," píše se v prohlášení.
 

Palmer dodal, že pozval čínské námořnictvo, aby loď na první plavbě doprovodilo. Nová loď bude podle Palmera poctou mužům a ženám, kteří pracovali na původním Titaniku.
 

Titanic II. bude mít stejné rozměry jako originál, 840 kajut a devět palub. Palmer založil i lodní společnost Blue Star Line, která má podobný název jako provozovatel původního Titaniku, White Star Line.

ČTĚTE TAKÉ:
Vstupenku na Titanic vydražili za více než milion korun

 

Titanik vyplul 10. dubna 1912 z přístavu Southampton. O čtyři dny později, v noci na 15. dubna, narazil do ledovce a potopil se. Katastrofu nepřežilo 1 517 z 2 223 lidí na palubě, a to především kvůli nedostatečnému počtu záchranných člunů.

tn.cz / mediafax / gar