Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.1. 2014 07:28
chorobná závislost

Lidstvo ohrožuje nová nemoc! Podívejte se, jak dopadnou lidé, kteří jí trpí

Tanorexie - 5
Zdroj: Facebook official

S kultem bronzového těla přišla i nová společenská nemoc, TANOREXIE. Je to chorobná závislost na opalování, obzvláště ji poznáte v zimních měsících, kdy je slunečních paprsků méně. Lidé, kteří jsou závislí na opalování, totiž téměř nevyjdou ze solárií.

Tato nemoc postihuje hlavně ženy, připadají si totiž pobledlé a nepřitažlivé. Těm hrozí obrovské nebezpečí, a to rakovina kůže. I přesto však nedokáží odolat pokušení UV záření. Tato nebezpečná nemoc je často spojená s mentální anorexií nebo psychickou labilitou. Ženy se zkrátka cítí méněcenné a ošklivé. S tmavší barvou pleti se naopak cítí půvabně a přitažlivě.
 


Odborníci před nadměrným sluněním i pobytu v soláriích varují. Obě tyto aktivity způsobují rychlejší stárnutí pokožky, předčasný vznik vrásek, jsou příčinou vysušení pleti a hlavně podněcují vznik rakoviny kůže.
 

U mužů propadají této nemoci zejména modelové a kulturisté. Nejrizikovější pro vznik rakovinného melanomu bývají muži po padesátce.
 

PODÍVEJTE SE, JAK TO VYPADÁ, KDYŽ LIDÉ TRPÍ TANOREXIÍ:

17

GALERIE: Tanorexie

Zdroj: Facebook official

Tanorexie - 7

Hodnocení:


 

Lidé trpící tanorexií používají i speciální injekce. Jedná se o látku Melanotan, tedy protein, který způsobuje tmavnutí kůže bez slunečního záření. Ten využívají zvláště kulturisté, aby před závodem dosáhli tmavší barvy pokožky. Tato látka je volně prodejná na internetu.
 


"Pokud dojde k podezření, že blízký člověk trpí touto závislostí, je třeba vyhledat odborníka ideálně psychiatra a s ním problém konzultovat. Řešení pak bývá odborná léčba spojená s psychoterapií," radí psycholožka Alena Havlíková.
 

 

Jak poznáte tanorektika? Člověk posedlý opalováním má neustále starost o barvu své kůže. Je nespokojený se světlým vzhledem pokožky a nadměrně a téměř neustále využívá solária, také se cítí nesvůj a úzkostlivě vedle více opáleného člověka.


ČTĚTE TAKÉ:

Praskly mi bradavky a ven vylezl silikon! Operaci prsou zpackali Češi, říká Britka
Chirurg si kompletně přestavěl manželku, podívejte se jak
TOUHA, SKALPEL, PEKLO: Nejděsivější plastiky prsou, co svět kdy viděl
Brad Pitt se vysmívá své Angelině kvůli závislosti a říká jí TANGELINA! Víme, proč
Agáta Prachařová smaží tělo ve Francii: Její kůže je už skoro jako uhel!

tn.cz / bru
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?