Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 10. 2014
fotky

Dívky, které facebook označil za zlatokopky, chystají žalobu

Holky na facebooku
Zdroj: facebook.com

České dívky, které byly na facebooku označeny za zlatokopky a "roznožky" se chtějí bránit soudní cestou a zvažují žalobu.

V pondělí jsme vás informovali, že někdo založil stránku na facebooku, na které představuje největší pražské zlatokopky (najdete je ZDE).
 

Těžko hádat, zda ženy, co se zde objeví, opravdu touží hlavně po penězích a udělají pro ně cokoliv, ale do redakce nám chodí upozornění, že na tom bude hodně pravdy a že dívek, které se na facebooku objevily omylem, je minimum. Jiné už zvažují, že se budou bránit soudní cestou.  
 

Podobné facebookové skupiny začaly během posledních 24 hodin vznikat jako houby po dešti. Své zlatokopky na facebooku archivuje a zveřejňuje kromě Prahy také Brno, Olomouc či středočeský Benešov.
 

Odhalené fotky brněnských zlatokopek najdete ZDE!
 

Pro mnoho dívek je velmi znepokojující, když se na podobných stránkách objeví. Jak tomu čelit? Pokud dívka cítí, že byla poškozena její pověst a na seznamu zlatokopek je neprávem, může podat žalobu. Další obrana spočívá v prevenci. Odborníci varují, že není dobré polonahé a erotické fotky věšet na internetové sociální sítě, že pak lehce hrozí zneužití. 

 

TN.cz