Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2014
Svátky se blíží

E-shopům začínají žně, Češi před Vánoci utratí miliardy

Dívka u notebooku. Ilustrační foto
Zdroj: isifa.com

Se začátkem prosince startuje vrchol tuzemských on-line prodejů, Češi v dalších dvou týdnech utratí v internetových obchodech 4,5 miliardy korun. Uvedla to dnes Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Zatímco v USA je tzv. Kybernetické pondělí dnem plným slev, v Česku je spíš signálem pro obchodníky o začátku hlavní nákupní sezóny. Ve Spojených státech loni zákazníci během Cyber Monday utratili v e-shopech 1,75 miliardy dolarů. APEK čeká v tomto týdnu obrat českých internetových obchodů 2,2 miliardy korun.


"Cyber Monday není v Česku taková značka jako v USA či Velké Británii. Pro naše obchodníky je to ale signál, že se blíží nejdůležitější období celého roku," uvedl výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.


Podle průzkumu asociace si téměř 80 procent internetových uživatelů pořídí alespoň část vánočních nákupů on-line. Hlavním motivem k nákupu je výhodnější cena. Již zdaleka ale cena není z pohledu spotřebitele tak dominantní, jako tomu bylo v minulosti.


Celkem letos podle odhadu APEK Češi utratí v předvánoční nákupní sezóně na internetu minimálně 21,5 miliardy korun.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co vás čeká na Nově o Vánocích? Tady máte kompletní přehled!

Největší hit internetu: Minionové zpívají slavnou píseň Rolničky

tn.cz / ČTK

Diskuze

5.12. | 14:23 Laura Nováková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zdravím, vnukovi jsem kupovala pod stromeček tablet. Našla jsem ho přes bazar: http://pocitace.hyperinzerce.cz/. Je skoro nový, mnohem levnější. Tak doporučuju mrknout i po těch výprodejích a bazarech.
2.12. | 22:52 kacabalib
1
Náhlasit nevhodný komentář
Absolutně nejlepší nákupy. Nikde fronty a tlačící se lidi na zboží v akci :-). Ušetřím stovky korun a i čas. A i když přijde reklamace, vyplatí se to (už jsem reklamovala a úplně v pohodě). Super a s donáškou až do bytu. Já osobně tyto nákupy doporučuji :-). Veselé Vánoce všem.
1.12. | 22:30 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
..samozřejmě. Ušetřit desítky korun a pak riskovat reklamaci poštou za stovky je jasná blbost. Takové "šetření" se může dost prodražit. Když už nákup přes internet, pak jedině s možností dosažitelné reklamace..