Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2011 12:04

EXPOZITURA: Taková role se prostě neodmítá, říká Robert Jašków

Robert Jašków na snímku ze seriálu Expozitura
Zdroj: TV Nova
Robert Jašków na snímku ze seriálu Expozitura

Expozitura. Slovo, které se teď skloňuje ve všech pádech. Jednak je to elitní policejní jednotka, která byla vytvořena pro účely stíhání nejvyšších pater organizovaného zločinu a pro boj s mafií, jedna seriál TV Nova, který se může pyšnit mnoha NEJ. Největší, nejdražší, natáčel se nejdéle, má dosud nevídané akční scény… A hlavní hrdinové seriálu, elitní kriminalisté, mladá Tereza Hodačová a zkušený Dan Chládek, budou muset nejen řešit brutální zločiny, ale bojovat i proti zradě ve vlastních řadách. Co o seriálu, jehož první díl poběží na Nově už ve středu 7. září, prozradil herec Robert Jašków, který hraje Dana Chládka?

V Expozituře hrajete zpočátku ironického parťáka, který své nové kolegyni moc nevěří. Sedla vám tahle role? A máte s touto postavou něco společného?

 

Jsem ironický, dokud to jde. Jsem sarkastický, dokud to jde. Snažím se být někdy i vtipný. Role mi sedla. Hrála se mi opravdu skvěle, neboť ze začátku to byla mezi mnou a Hanou ryzí nenávist. Myslím mezi našimi postavami. A to se dělá krásně.

 

Robert Jašków na snímku ze seriálu Expozitura
Zdroj: TV Nova Robert Jašków na snímku ze seriálu Expozitura

 

S vaší hereckou partnerkou Hanou Vagnerovou jste točili několik měsíců v kuse, nepropukla u vás ponorková nemoc?

 

Hanka je kamarádka, kterou jsem znal už před natáčením. Kdyby mi tehdy, kdy jsem ji poznal, někdo řekl, čeho je tahle drobná holka schopná, co všechno snese jak po fyzické, tak psychické stránce, tak ho pošlu do blázince. Hanka Vagnerová je vynikající herečka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Expozitura - Herci a postavy

 

Expozitura je plná policejních zásahů a akčních scén. Musel jste projít nějakým tréninkem?

 

Ano, prošli jsme si – na naše malé, české poměry – nebývalým výcvikem a průpravou. Dva měsíce před první klapkou jsme s Hanou dřeli na fyzičce, prošli jsme kurzy sebeobrany, kung-fu, boxu, naučili jsme se zatýkat, střílet, poutat, křičet na pachatele a hlavně Hana se naučila řídit auto a zároveň při tom mluvit. To jí do té doby dělalo trochu potíže.

 

Ve složitých situacích si v Expozituře často házíte mincí. Platí to i ve vašem soukromém životě?

 

Neházím. Často řeším situace běžného života spíš bez přemýšlení, intuitivně, srdcem. Mincí si házíme doma s rodinou, když se nemůžeme rozhodnout, jestli patku od chleba zbaštím k snídani já, nebo má žena.


Když jste dostal nabídku hrát v Expozituře, přemýšlel jste dlouho, nebo jste po ní hned sáhl?

 

Nabídku na roli Dana Chládka jsem nezvažoval ani minutu. Ani vteřinu! Režisér Petr Kotek si mne na ni vybral a já to s potěšením akceptoval. Takováhle role se přece nenaskytne každý den!

 

TN.cz