Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.12. 2012 16:42
nejsledovanější na youtube

Fenomén Gangnam Style: Podívejte se na parodie a jak si vytvořit "vlastní style"

Zdroj: YouTube.com

Gangnam Style se stal světovým fenoménem, když 21. 12. 2012 překonal na Youtube miliardu shlédnutí. Takové skóre se ještě nikomu nepodařilo.

Píseň jihokorejského rappera PSY je obrovský hit. Premiéru měla 15. července 2012 jako úvodní singl rapperova šestého studiového alba "PSY's Best 6th Part 1" a od té doby sklízela jenom úspěch. 17. září byla nominována v kategorii "Nejlepší video" na nadcházející soutěži MTV Europe Music Awards a 20. září se dostala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejvíce "olajkované" video v historii YouTube. 21. prosince ho zde shlédla už více než miliarda lidí.

 

Přestože celý svět prozpěvuje Oppa Gangnam style, málokdo víc, co to vůbec znamená. Takže Gangnam je bohatá čtvrť hlavního města Jižní Koreje, Soulu, kde lidé žijí moderním stylem života. PSY si tak dělá legraci sám ze sebe, neboť tvrdí, že to jak zpívá, tancuje a vypadá, je všechno jen ne na úrovni. Oppa se potom dá přeložit jako "brácho" a korejské ženy tak oslovují straší kamarády nebo bratry. V celé písni rapper opěvuje tichou dívky, která to umí ve správný čas pořádně roztočit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šílené! Podívejte se, co všechno má svůj Gangnam styl

Gangnam Style po česku: ViralBrothers bodují

Raper Psy boduje po celém světě! Dostal se i do Guinessovy knihy rekordů

 

Jestli chcete, i vy to můžete pořádně rozbalit. Na internetu se objevila aplikace, ve které se můžete sami stát rapperem – potřebujete jen fotku. Po otevření programu si vyberete fotku (z počítače nebo Facebooku). Poté nastavíte její pozici jednoduchým přetažením myší a posunutím bodů. Dále označíte ústa a můžete vyplnit jméno, pohlaví a o koho se jedná (já, přítel, kolega, rodič nebo sourozenec). Až se v dolní liště objeví vaše hlava, přetáhněte ji myší na obličej zpěváka v horním obrázku. Klikněte na "Done" a kochejte se!

 

Jak už to bývá u oblíbených klipů, vzniká i spousta parodií, které by mohly s originálem často soupeřit. Podívejte se na výběr těch nejlepších:

 

Český style:

 

Farmer style:

 

Hitler style:

 

Vánoční Gangnam Style:

 

Klingon Style:


Obama style:


Kim Čong Style:

 

 

 

 

tn.cz / anš
Reklama