Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2014 10:56
tančila čardáš

FOTOGALERIE: Československou Miss Roma se stala sedmnáctiletá Adriana

Československou Miss Roma se stala krásná Adriana - 7
Zdroj: ČTK

Československou Miss Roma 2014 se v Hodoníně stala sedmnáctiletá Adriana Malíková ze slovenských Gbel. Porotu si získala svým vystupováním i temperamentním čardášem, který patří k důležitým disciplínám.

O titul romské Miss se letos ucházelo přes sto dívek, přičemž závěrečné volby v Hodoníně se zúčastnilo 12 finalistek; šest z ČR a šest ze Slovenska, řekl ČTK předseda porody Jiří Janda.


Na druhém místě skončila sedmnáctiletá Frederika Gažiová ze Spišské Teplice, a na třetím Nina Danihelová z Malých Levárů. Boj o korunku romské miss sledovalo v hodonínském kulturním domě několik set diváků. Nescházely tradiční disciplíny; promenády v plavkách, společenských šatech a ve svatebních šatech. Vrcholem byl tanec - energický čardáš.


PODÍVEJTE SE, JAK TO HOLKÁM SLUŠELO:

114

Galerie: Československá Miss Roma

Zdroj: ČTK

Československou Miss Roma se stala krásná Adriana - 6

Hodnocení:


 

Cílem soutěže není podle pořadatelů dostat dívky na mola nebo udělat z nich modelky. Vítězky nezískávají lukrativní smlouvy. Volba Miss Roma je podle nich jednou z forem, jak si Romové udržují své tradice a má pomoci dívkám v tom, aby získaly větší sebevědomí.


Dnešnímu večeru předcházelo týdenní soustředění finalistek v Radějově na Hodonínsku. Zdokonalovaly si nejen komunikační schopnosti, ale i tanec, na který klade porota velký důraz.


"Tanec na čardáš je vrcholnou disciplínou a na výsledek má velký vliv," dodal pořadatel Miroslav Malík.


Miss Roma se začala pořádat původně jako lokální soutěž na Hodonínsku. Od roku 2004 v ní už porota hledala nejhezčí romskou dívku Čech a Moravy. V roce 2011 se soutěž stala Československou Miss Roma.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Neuvěřitelné video ze slovenské myčky: Romové si přijeli umýt auto

Farmu vzali útokem cikáni, došlo i na sexuální útoky

ČTK / vem TN.cz