Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2014 16:08
fotogalerie kočičí celebrita

Kočka Venuše je hříčkou přírody. Má dvě tváře i dvě barvy očí

Kočka Venuše - 6
Zdroj: boredpanda.com

Venuše je sice původem jen obyčejná kočka, ale to je také to poslední, co je na ní obyčejné. Stačí jediný pohled, aby vás uhranula. Je to totiž hříčka přírody - kočka dvou tváří. Doslova...

Pětiletá Venuše je po lednovém úmrtí legendárního internetového kocoura Plukovníka Mňau asi největší kočičí hvězdou světových sítí. Dostala se i do televizních show, má svou vlastní stránku na Facebooku a kanál na Youtube. A to všechno - jako pravá celebrita - jen proto, jak vypadá.
 

Venuše není ideálem kočičí krásy, ale opravdovou hříčkou přírody. Je želvovinově zbarvená - má tedy černou, bílou i zrzavou srst. Venuše ovšem není ledabyle strakatá, je to doslova kočka dvou tváří, jak ji po vzoru batmanovského padoucha Two-face nazývají média.
 

Tvář Venuše je jako podle pravítka rozdělená na černou a zrzavou. Dělící linie mezi oběma druhy srsti vede Venuši přesně středem hlavy. A aby toho nebylo málo, Venuše má i úchvatně odlišné oči. Jedno je žlutozelené a druhé zářivě modré.
 

 

Tyhle výstřednosti mají v zásadě dvě vysvětlení. Venuše může být chimérou. To je tvor, který je složený ze čtyř zárodečných buněk - buď ze dvou oplodněných vajíček nebo ze dvou embryí, která se v ranném stádiu vývoje spojila. Takový jedinec je pak dvojčetem sám sobě.
 

Pokud by Venuše byla kocourem, bylo by jasno. Ti totiž tříbarevní, tedy želvovinoví, nebývají. A takový kocour by byl důkazem chimerismu. Venuše je ale kočka. Ty se tříbarevné běžně rodí. Je tedy možné, že tak přesné rozdělení barev je prostě jen obrovská náhoda. A k tomu se přidává i rozdílné zbarvení očí. To je o to neuvěřitelnější, že kočkám modré oči běžně nezůstávají, přestože se s nimi jako koťata rodí.
 

115

GALERIE: Venuše, kočka dvou tváří

Zdroj: boredpanda.com

Kočka Venuše - 15

Hodnocení:


 

Tak jako tak, Venuši je to zřejmě úplně jedno. Pokud nejde kolem zrcadla, svého zbarvení srsti a očí si stejně není vědoma. A i kdyby, asi by jí to bylo úplně jedno. Podle majitelky je to báječná kočka, která se prý od ostatních koček liší nejen zabarvením, ale i pořádným apetitem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Drama v Hlasu - finalistka zachránila koťata z kanálu

Kotě páru veganů málem zemřelo. Majitelé chtěli, aby žilo zdravě jako oni

tn.cz / David Garkisch