Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2012 21:03
galaktické nulové pásmo

Internetem se šíří nová hrozivá zpráva o konci světa! Je to nesmysl, tvrdí odborníci

Zdroj: TV Nova

Zemře 10 procent světové populace! Taková zpráva se šíří elektronickou poštou i sociálními sítěmi. Podle tajné depeše se má planeta Země dostat v prosinci do takzvaného nulového galaktického pásma.

Konec mayského kalendáře děsí velké množství lidí na celé planetě. Další se ale chtějí na údajném konci světa přiživit, a proto vypouští do světa různé "zaručené zprávy“, které vysvětlují, co se 21. 12. 2012 stane.
 

Jedna taková "depeše" se v posledních dnech začala šířit českým internetem. Podle tajné zprávy NASA má planeta Země procházet v druhé půlce prosince galaktickým nulovým pásmem, což způsobí, že na Zemi nebude působit žádná energie.
 

"NASTANE ÚPLNÁ TEMNOTA A ABSOLUTNÍ TICHO. NEBUDE ŽÁDNÉ SVĚTLO, NEBUDE ELEKTŘINA, NEBUDE KOMUNIKAČNÍ SPOJENÍ, NEBUDE SE ŠÍŘIT ZVUK,“ píše se v údajném dopise.
 

Zvěsti o konci světa ale vyvrací odborníci. "V současnosti nemáme žádné poznatky, že by naší planetě hrozilo nějaké nebezpečí. Konec světa je podle mě hloupost. Samozřejmě se může stát nějaká neočekávaná událost, ale rozhodně ne tohoto charakteru,“vysvětlil pro TN.cz vedoucí technického oddělení Planetária Praha Jan Šifner.
 


I další odborníci něco podobného vyvracejí. “Z hlediska našich současných vědeckých informací je to nesmysl. Fyzika nic takového nepřipouští. Je to jen další poplašná zpráva,“ řekl portálu tvnoviny.sk Vladimír Turza, učitel fyziky.
 

Zvěsti o konci světa jsou staré jako lidstvo samo. Ve středověku se například kolem roku 1000 šířily hrozivé zvěsti, že se blíží Antikrist. Stovky lidí kvůli tomu spáchaly sebevraždu.

 

 

"Říká se tomu sociální infekce. Podobné zprávy o konci světa se šíří velmi rychle. V minulosti už takových případů bylo několik. Velké množství lidí se například na Silvestra v roce 1900 sešlo v Paříži a čekalo, co se stane. Nestalo se nic a tak se opili a pak šli domů,“ usmívá se psycholog Dušan Fabián.


 

CELÉ ZNĚNÍ TEXTU:

Text o nulovém galaktickém pásmu
Zdroj: Mediafax Text o nulovém galaktickém pásmu


 

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.11. | 18:15 viam
9
Že zemře 10% lidstva není až tak nemožné - hladomor v Africe, pár katastrof ...
9.11. | 11:20 tel775219250
-7
když to říkají oborníci, tak to bude asi pravda
16.12. | 00:25 spinuvjpogblog
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já tomu nevěřim poněvadž vše co máme ztratit na tu dobu nám obstarává slunce to znamená že se nic nestane protože pro tyto jevy a děje by se země musela definitivně vzdálit od slunce a tím ztratit tyto veškeré věci.To by šlo jen tak že se země odtrhne ze své oběžné dráhy což se má stát asi až za ...
14.12. | 22:11 Eve Sievens
0
Náhlasit nevhodný komentář
a copak si vláda počne s těmi penězi až vylezou ze skrýše?
10.11. | 10:18 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jasne ze tahle "Demokracie" neni nafurt..Komunismus je budoucnost lidstva!!
10.11. | 08:43 patrik martinec
-1
Náhlasit nevhodný komentář
je to zastrašovaní aby vláda mohla dělat větší bourdel.!!
10.11. | 08:07 patrik martinec
3
Náhlasit nevhodný komentář
no vláda půjde někam do skrýše a vyserou se na nás budou se nám smát že my chcípnem a počkají až lidstvo zemře a vytvoří svůj svět plný peněz a dluhů nic jiného !!!
10.11. | 07:48 kucis733
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nechapu lidi,ktery si mysli ze dnesni svet tak jak ho zname bude existovat furt.Kde berete tu jistotu?Rekla vam to mama?Tim nechci rict ze se ma neco stat.Ale zamyslete se,kdyby se neco takovyho melo stat,myslite ze vam to reknou zrovna na nove?:-D.Kazdy veri tomu cemu verit chce:-)
10.11. | 01:24 ornelaa
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Blbý kecy nemaj cenu:-) :-) :-) :-) :-)
9.11. | 22:40 Radka Nováčková
1
Náhlasit nevhodný komentář
mariankosnac - to už tady přece jednou bylo, i se znamením na obloze....obyčejně to znamení lidé lepí nad papírové, dřevěné a jiné betlémky :-) Však Herodes z toho znamení šílel :-)
9.11. | 22:18 mariankosnac
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mne to hrozivé nepripadá, už je načase aby sa také niečo stalo. Neni to žiadna novinka, je to preklad starého ruského textu, už sa o tom vedelo že to má prísť tak pred 30 rokmi. Ževraj sa predtím objavia nejaké znamenia na oblohe, a 20.12 sa schovajú do skrýší divé zviertá a vtáci, lebo to vycítia.
9.11. | 20:36 hondarr6
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Chlapek si koupi rychle faro a jde ho projed na dalnici a jede 100km/h a najednou vedle neho jede chlapek na pionyru a klepe mu na okenko.Chlap v aute se nasere a slapne tomu 150km/h a rika si ted na me nema a najednou chlapek na pionyru vedle neho a zase mu klepe na okenko,tak chlap v aute tomu ...