Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2015 14:42
Nečeká s rukama v klíně

Kláře (27) zabila rakovina sestru i mámu: Ona chce smrt přelstít!

Claira Hermet - 2
Zdroj: facebook.com

Rakovina prsu je zákeřná nemoc. Sedmadvacetiletá Klára o tom ví své, protože kvůli ní ztratila mámu i sestru. A rozhodla se, že nebude čekat jako ovce na porážku, než zubatá zaklepe na dveře. Co udělala?

Troufáme si tvrdit,, že většinu žen představa toho, že přijdou o svá prsa, k smrti vyděsí. A to i v případě, že je to jediný způsob, jak si zachránit život a zastavit rakovinné bujení.


Sedmadvacetiletá moderátorka a dýdžejka Claira Hermetová ovšem jde proti proudu a podobně jako mnohem slavnější Angelina Jolie se rozhodla, že život bez prsou je lepší než věčný strach z rakoviny.


15

GALERIE: Claira Hermet

Zdroj: facebook.com

Claira Hermet - 5

Hodnocení:


Ženy v rodině Hermetových totiž mají gen BRCA1, který je jasným varováním před rakovinou prsu. Ženy, které jím disponují, mají pětaosmdesátiprocentní šanci, že se u nich potenciálně zhoubná nemoc opravdu objeví.


A to je ruleta, které chce Claira za každou cenu předejít. Proto i navzdory nízkému věku podstoupí příští středu oboustrannou mastektomii, tedy odebrání obou prsou.


A bere to hodně sportovně. Je to teprve pár dní, co uspořádala pro své "balóny" velikosti 32DD rozlučkový večírek, kde se podávaly dortíky ve tvaru prsou a hostitelka mezi příchozími pobíhala jen v podprsence nebo v tílkách s obřími výstřihy. Zároveň se vybíraly peníze na boj proti rakovině.


Claira ovšem o prsa nepřijde úplně - při operaci jí sice lékaři většinu tkáně odeberou, ale dostane silikonové implantáty. Je smířená i s tím, že její náhradní prsa budou menší než ta původní.

pez TN.cz