Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.10. 2013 08:27
První v žebříčku

Král popu Michael Jackson vydělává balík peněz i po své smrti! Kolik?

Michael Jackson
Zdroj: Isifa / Rex Features

Popová hvězda Michael Jackson je letos znovu na čele žebříčku finančně nejúspěšnějších zesnulých celebrit, který sestavil časopis Forbes. Jacksona sice loni odsunula na druhé místo herečka Elizabeth Taylorová, ale nyní je král popu znovu na vrcholu.

Celebrity vydělávají i po své smrti. Oblíbený časopis Forbes sestavil žebříček právě nejvíce vydělávajících hvězd showbyznysu. První příčku obsadil Michael Jackson. Jeho nahrávky od loňského října vydělaly 160 milionů dolarů (tři miliardy Kč). Druhou příčku obsadil s odstupem Elvis Presley s 55 miliony a třetí je kreslíř Charles Schulz, tvůrce komiksu Peanuts, který zemřel před 13 lety.
 

Jacksonovým dědicům letos vydělávala hlavně show kanadské umělecké skupiny Cirque du Soleil s Jacksonovou hudbou. Nemalé příjmy plynuly i z prodeje vlastních Jacksonových nahrávek a z publikační činnosti společnosti Sony/ATV, která z poloviny Jacksonovi patřila.
 

Taylorová se letos propadla až na čtvrté místo s 25 miliony dolarů. Loni zvítězila s výdělkem 210 milionů, který ovšem pramenil především z aukce jejích vyhlášených šperků. Pětici nejbonitnějších nebožtíků uzavírá zpěvák Bob Marley s 18 miliony dolarů. V první desítce je i Albert Einstein, který s desetimilionovým výdělkem skončil osmý. Před ním jsou John Lennon a Marilyn Monroeová.

tn.cz / ČTK / hmr