Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.5. 2012 12:23

Matka kojila děti do šesti let. Jsou prý inteligentnější

Žena své děti kojila o několik let déle než je obvyklé, konkrétně o pět. Tvrdí, že jsou pak šťastnější a víc inteligentní.

"Josephine jsem kojila do šesti let a Zaca do pěti," řekla Stella Onionsová a nechápe, proč mnoho lidí pobouřila obálka časopisu, na kterém žena kojí své dítě v předškolním věku. "Kojení je nádherná, přirozená věc. Nakonec kvůli tomu nám byla prsa dána," dodala.

 

"Když děti vyrostly, musela jsem je vychovat, aby mi na veřejnosti nevytahovaly triko. Nejdříve musí říct "Mami mléko, prosím"," popisuje Onionsová. "Myslela jsem si, že je přestanu kojit ve dvou letech, ale oni pořád říkaly "mami mléko", vytahovaly mi svršek a dost jasně dávaly najevo, co chtějí."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Matka (26) kojí čtyřletého syna a všichni to řeší

 

Onionsová řekla, že když byly děti větší, začala se problémem kojení zabývat. "Brzy jsem viděla, kolik to má výhod. Kojené děti jsou šťastnější a cítí se bezpečněji. Vědci dokázali, že jsou navíc i inteligentnější," vysvětlila.

 

Nyní je dětem devět a sedm let a jsou prý naprosto normální a zdravé. "Dokonce i teď jsem si jistá, že bych mohla kojit," dodala.
 

anš TN.cz