Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2013 22:16
výhodná koupě?

Na kolik vyjde oběd s miliardářem Buffettem? Na 19 milionů! A to je prý ještě málo...

Miliardář Warren Buffett
Zdroj: isifa.com

Vítěz letošní charitativní internetové aukce zaplatí za oběd s americkým miliardářem Warrenem Buffettem jeden milion dolarů, což je neuvěřitelných 19,3 milionu korun! Proti loňskému rekordnímu výsledku to ale byla "výhodná koupě", protože to pořídil za méně než třetinu tehdejší ceny.

Výherce zatím zůstane v anonymitě, uvedli organizátoři aukce na internetové síni eBay. Výtěžek dražby Buffett věnuje tradičně nadaci Glide Foundation, která poskytuje sociální služby bezdomovcům a chudým lidem ze San Franciska. Z celkem 14 aukcí pro ni Buffett získal více než 15 milionů dolarů.
 

Pětidenní aukce se zúčastnilo 106 zájemců. Vítěz bude moci spolu až se sedmi přáteli poobědvat s dvaaosmdesátiletým finančníkem v jeho oblíbené newyorské restauraci Smith & Wollensky. Miliardáři za to zaplatí přesně 1 000 100 dolarů. Byla to nejnižší vydražená suma za šest let.


Každoroční aukce na možnost poobědvat s proslulým finančníkem, přezdívaným pro jeho předvídavost "věštec z Omahy", dosahovala v minulých letech rekordních výtěžků. Loni vyhrál manažer investičního fondu Ted Wechsler, který zaplatil 3,46 milionu dolarů a překonal předloňské maximum 2,63 milionu dolarů. Wechsler se později stal investičním manažerem u Buffettovy společnosti Berkshire Hathaway.
 

Buffett letos vypadl z první trojice nejbohatších lidí světa podle žebříčku časopisu Forbes. S odhadovaným majetkem 53,5 miliardy dolarů skončil na čtvrtém místě za Španělem Amanciem Ortegou, zakladatelem americké společnosti Microsoft Billem Gatesem a mexickým magnátem Carlosem Slimem Helú.

ČTK tn.cz / zdg