Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 7. 2014
Plážová věda

Na plážích se nejraději odhalují Němci a Rakušané!

Vše, co potřebuješ vědět o opalování!
Zdroj: Thinkstockphotos

Velký průzkum mezi cestovateli odhalil spoustu zajímavých věcí. Nudapláže jsou výspou našich blízkých sousedů z Německa a Rakouska, opalování nahoře bez zase holdují Španělky..

Průzkumu na portálu Expedia se zúčastnilo přes jedenáct tisíc respondentů, Češi ovšem z nějakého důvodu samostatnou kolonku nevyfasovali.


V centru pozornosti jsou ovšem naši nejbližší sousedi z Německa a Rakouska, kteří jsou nejčastějšími návštěvníky nudapláží na světě. Podle průzkumu jich na pláž vyhrazenou naháčům zamířilo celých 28 procent.


Ukázalo se také, že opalování se nahoře bez je veskrze evropskou záležitostí. Bez vrchního dílu plavek se jednou za časopaluje polovina Rakušanek, 42 procent Španělek a 39 Němek ze sta.


Na opačném konci spektra jsou naopak asiaté - Japonci nebo Korejci se opalují nazí jen zcela výjimečně. To jim ovšem nijak nepřekáží v tom okukovat cizí naháče - v tomto ohledu je totiž jejich tolerance naopak iobrovská.


Průzkum rovněž odhalil, že pro 56 procent turistů je slovo dovolená dovolenou na pláži. Většina "plážových" turistů jezdí k moři do jiné země, více než polovina dokonce na jiný kontinent.


A lidé jsou ochotní pro dovolenou na pláži ledacos obětovat. Tři lidé z deseti klidně budou měsíc pracovat i o víkendech, jen aby pak mohli strávit týden na pláži.

pez TN.cz