Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.5. 2013 12:47
netradiční stavba

Sousedi si musí zvyknout na krystal! V Praze roste bláznivý dům za 10 milionů

Dům na Ladronce - 5
Zdroj: BlackBack

Na pražské Ladronce vyroste dům, o kterém si už teď sousedi šeptají. Krystalický objekt pro rodinu s dvěma dětmi. Bude stát více než 10 milionů korun.

Originální stavbu - inspirovanou kubismem - navrhlo architektonické studio BlackBack. "Budova respektuje okolí, ve kterém bude stát," řekl architekt Petr Schwarzbeck. Krystalická stavba dodržuje uliční čáru i linii střech.
 

Dům je zajímavý nejen svým tvarem, ale i použitým materiálem. Bude obložený umělým kamenem corian v kombinaci s prosklenými plochami.


Navzdory extravagantnímu projektu nebude stavba žádná cenová pálka. "Cena se bude pohybovat mezi deseti a dvanácti miliony korun," řekl pro TN.cz architekt Petr Schwarzbeck.
 

16

Dům na Ladronce

Zdroj: BlackBack

Dům na Ladronce - 6

Hodnocení:


K finální podobě vedla dlouhá cesta. Jenom s klientem jednali architekti dva roky. "Nejdříve jsem vymýšleli standardní návrhy, a poté jsem se přiklonili k něčemu extravagantnějšímu," dodal Schwarzbeck.

 Pak následoval půlrok intenzivní práce, vytváření modelů, obíhání úřadů i sousedů. Budova nakonec dostala zelenou a do roku 2014 bude stát v pražské části Břevnov v ulici U Ladronky. Na místě byla zchátralá budovo, která bude stržena vzhledem k jejímu stavu.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Nejdražší domy světa
Nejbláznivější domy světa
Barák pro odvážné
 

tn.cz / anš
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama