Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 8. 2014
Kvalitní vztahy

Rasistka pomatlala sousedku moukou a křičela: Jsi bílá!

Plot z PVC
Zdroj: Oficiální zdroj
Ilustrační snímek

Sousedské vztahy se můžou ošklivě zvrtnout. Nejdřív jsou to přátelské rozhovory u sklenky něčeho ostřejšího, později hádky a sprosté urážky. A nakonec? Pocení na lavici obžalovaných.

A rozhodně se to netýká jen nevzdělaných opilců, co nejdou pro ránu daleko. Důkazem je odsouzení matky čtyř dětí Kellie Wellsové z anglického Kentu k více než půlročnímu vězení.


Za co? Drahá paní Wellsové totiž mírně řečeno nezvládla rozpad přátelství se svou sousedkou Pamelou, původem z jižní Afriky. Nejdřív jen křičela přes plot, který druhá žena postavila mezi oběma domy, aby se Pamela sbalila a táhla zpátky do své domoviny.


Pak ovšem začalo přituhovat. Loni v červenci totiž zhrzená sousedka plot přelezla vyzbrojená směsí vody a mouky a svou černošskou sokyni s ní polila a počastovala slovy: Konečně je z tebe bílá Britka.


Následně se výhrůžky stupňovaly až do velkého finále: "Spálím ten plot a pak i celý tvůj dům"! Na nákup benzínu už ovšem nedošlo, protože sousedská válka skončila u soudu.


A Pamela si může oddechnout - i když druhá žena dostala jen 33 týdnů za mřížemi, nesmí se po následujících deset let k černošce ani přiblížit, jinak okamžitě znovu skončí v cele.

pez TN.cz