Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2011 14:33

RODINNÁ TRAGÉDIE kouče Hadamczika! BRATROVA SEBEVRAŽDA

Bratr Aloise Hadamczika trpěl neurózou...

Nasbíral jedenáct medailí z extraligy, mistrovství světa a olympijských her. Přesto hokejový trenér Alois Hadamczik nosí velký šrám na duši.

Před sedmadvaceti lety si vzal život jeho starší bratr a velký vzor Evžen. Jeden z nejúspěšnějších ligových fotbalových trenérů prohrál svůj boj s psychickými obtížemi.

Byl pravým fotbalovým nadšencem. Evžen Hadamczik tenhle sport prostě miloval. Nadějně rozjetou kariéru šikovného útočníka ale ukončily chronické problémy s kolenem.

"Takže se stal nejprve hrajícím trenérem a ve 24 letech si ho sami fotbalisté zvolili, aby je dál koučoval," vypráví bratr Alois, kterého od Evžena dělil věkový rozdíl třinácti let.

Evžen Hadamczik
Zdroj: Oficiální zdroj Evžen Hadamczik


Na jaře 1978 přišla nabídka, která se neodmítá. Hadamczik převzal Baník Ostrava. Hadamczik dovedl Ostravu ke dvěma titulům za sebou. Doma Baník pět let neprohrál...

Po pěti letech dostal Hadamczik nabídku na pozici šéftrenéra klubu. Koučování se ale neměl vzdát úplně, měl vést reprezentaci na olympijských hrách 1984 v Los Angeles. Jenže poté přišly problémy. Baník pod novými trenéry nehrál to, na co byli namlsaní fanoušci zvyklí.

PSALI JSME TAKÉ:
NEVĚRNÝ Alois Hadamczik sbalil SEDMNÁCTILETOU!


Další vrásky na čele čtyřiačtyřicetiletého kouče přibyly, když se dozvěděl, že socialistické země budou olympiádu bojkotovat. Do toho přišla nabídka od slavného Rapidu Vídeň.

“Všechno tohle se nahromadilo a dostavily se psychické potíže, nemohl v noci spát. Nepomáhaly ani prášky či injekce. Jeho nemoc vznikla asi z přemíry zodpovědnosti a tlaku,“ přemítá bratr.

Když byl Evžen sám, upadal do depresí, nedokázal se koncentrovat. Bratr ho vozil k lékařům, ale na nespavost nic nepomáhalo.

Evžen Hadamczik tlak neunesl. Devatenáctého září 1984 si vzal život. Zanechal po sobě manželku a sedmnáctiletého syna Pavla. "Když umřel, byl jsem bezmocný. Měl jsem chuť se vším seknout. Víc k tomu říkat nebudu," líčí se slzami v očích bratr Alois.

Čerpáno z publikace Lidových novin 101 POHNUTÉ OSUDY, která je právě v prodeji!

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

TN.cz
Reklama