Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 4. 2013
Co se děje s daty?

Vaše soukromí bude na internetu, i když zemřete! Google to chystá změnit

Google
Zdroj: isifa.com

Americká internetová společnost Google umožní svým uživatelům, aby rozhodli, co se s jejich daty stane poté, co zemřou. Po vaší smrti by se tak k vašim datům už nikdo "nepovolaný" neměl dostat.

Společnost Google plánuje revoluci. Chce dát uživatelům možnost určit si, co se stane s jejich daty po jejich smrti. Podle BBC se tak Google stane první z velkých firem, která tuto citlivou otázku řeší.
 

"Doufáme, že vám tato nová funkce umožní plánovat váš digitální život po životě takovým způsobem, který bude ochraňovat vaše soukromí a bezpečnost a usnadní život vašim milovaným poté, co odejdete," uvedl Google na svém blogu.
 

Uživatelé služeb firmy, včetně jejího emailu, sociální sítě nebo serveru YouTube, si budou moci zvolit, aby byla jejich data přeposlána konkrétním lidem, nebo po určité době smazána. Na výběr budou mít dobu tří, šesti, devíti, nebo dvanácti měsíců od data, kdy byl účet naposledy použit.
 


Předtím, než se však Google odhodlá k jakémukoliv kroku, zašle ještě pro jistotu textovou zprávu na číslo nebo email na druhotnou adresu poskytnutou uživatelem.

tn.cz / ČTK / hmr
Reklama