Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 6. 2013
tohle byste nečekali

VEVERKA připravila tisíce lidí o elektřinu! Poničila transformátor

Veverka
Zdroj: isifa.com

Téměř 10 000 obyvatel jednoho města se včera ocitlo bez elektrického proudu. Rozsáhlý výpadek rozvodné sítě nezpůsobila žádná z obvyklých technických příčin, nýbrž veverka, která se dostala do jedné z rozvoden!

Veverka vlezla do rozvodny poblíž města Wichita v americkém státě Kansas, čímž vyřadila z provozu jeden z transformátorů. Na rozvodně vypukl požár, který brzy dostali hasiči pod kontrolu.
 

Jižní a západní část Wichity každopádně zůstala zhruba hodinu zcela bez elektřiny. O osudu veverky z Kansasu oficiálně není nic známo, podle místních médií však patrně cestu do rozvodny nepřežila.
 


Výpadky proudu ve Spojených státech způsobují většinou bouře či vichry, občas se do nich ale připletou i hlodavci, napsal k tomu deník Los Angeles Times.
 

Minulý měsíc podle listu způsobili hlodavci výpadek elektřiny na několika místech státu Virginie, například na letišti a policejní stanici. Mýval pro změnu začátkem června zavinil sedmihodinový výpadek elektřiny v malém městě státu Wyoming, kde kvůli tomu nastal chaos v dopravě.

ČTK tn.cz / zdg