Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 3. 2014
Poslední jelen

VIDEO: Jelena Waltra v Praze naháněli tři týdny. Pomohla až lest od Křováků

Zdroj: TV Nova

Tři týdny trvalo, než se v pražských Jinonicích podařilo odchytit posledního jelena, který v metropoli žil ve volné přírodě. Tedy v uvozovkách "ve volné přírodě" - tříletý osmerák se pohyboval v areálu bývalé továrny. A protože Waltrovka ustupuje nové zástavbě, jelen zvaný Walter se musel stěhovat.

Tohle nejsou záběry z národního parku, toto jsou pražské Jinonice, areál bývalé Waltrovy továrny na letecké motory. Jak se do těchto míst jelen dostal, je velká neznámá. "Krmila jsem ho už předtím, než o něm někdo věděl. Většinou chodil na rohlíky," prozradila Marie Vejvodová.
 

Posledního pražského jelena ale v Jinonicích už nepotkáte. Kvůli stavbě musel pryč. Lovci ale určitě netušili, jak těžké bude statného osmeráka polapit. Sedm pokusů bylo marných. Tuzemské metody naprosto selhaly, nastupuje umění afrických domorodců.
 

"Je to pas, kterou vymysleli Křováci před mnoha tisíci lety," prozradil odchytář Slávek Čermák. V Praze jelen usnul, ale probudil se až v Krušných horách, kde ho čeká spokojený život. Snad už jiného střelce nepotká.

hmr / Jakub Vrána tn.cz / TV Nova
Obchodní sdělení

Bez lesů není života