Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 14:09
Nehoda v Itálii

Zranění Češi z havarovaného autobusu nejsou v ohrožení života

Zdroj: Giornale l'Adige, Trento

Žádný z asi 20 zraněných pasažérů českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii, není v ohrožení života. ČTK to dnes sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Případ podle ní řeší pojišťovna, jejíž asistenční služba je v kontaktu s partnerskou pojišťovnou v Itálii a stará se nezraněným o ubytování. Příčiny nehody vyšetřuje policie.


Nehoda se stala přibližně v 19:00 v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem. Podle Lagronové šlo o autobus CK Mayer & Crocus se zhruba 40 cestujícími. Řidič autobusu zemřel.


Pro turisty, kteří byli na několikadenním výletě v italských horách, již podle české velvyslankyně v Římě Hany Hubáčkové přijel náhradní autobus a skupina by se měla vrátit domů v neděli. Původně měla odjet ještě dnes. "Někteří ale budou vyslechnuti karabiníky, tak je potřeba, aby tam zůstali a byli k dispozici," uvedla Hubáčková.Jeli v havarovaném autobuse vaši příbuzní či známí? Víte o nehodě něco bližšího? Máte fotografie nebo videa? Ozvěte se na číslo 606 09 09 09 nebo na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!


Turistům na místě podle ní pomáhá konzulka, honorární konzul a také delegátka cestovní kanceláře. "Jsme tam k dispozici i kvůli překladům, protože to je nutné," dodala velvyslankyně.


Přesný počet zraněných zatím není znám. Zranilo se kolem 20 lidí, z toho asi pět středně těžce, ale nikdo není v ohrožení života. Vážněji zranění byli převezeni do nemocnice Santa Chiara v Trentu.Podle lékařů zřejmě nebudou muset být operováni, mají hlavně zlomeniny. Ostatní cestující jsou zranění lehce a byli ošetřeni v nemocnicích v okolí.


Autobus podle italského tisku v zatáčce náhle vyjel ze silnice a skončil v travnatém poli. Řidič byl na místě mrtev, píší italská média. Na místo dorazily tři helikoptéry, hasiči a sedm sanitek.


Podle porálu ildolomiti.it je možnou příčinou nehody zdravotní indispozice řidiče nebo selhání brzd autobusu. Někteří svědci totiž měli vypovědět, že cítili výrazný zápach pálících se brzd. Je tak možné, že řidič s autobusem ze silnice vyjel schválně, aby se ho pokusil zpomalit.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.8. | 09:55 Petr Kelenda
4
Tak jsem měl pravdu.Autobusu selhaly brzdy a řidič měl 62 let.Vražedná ...
5.8. | 09:44 bimbi20
-6
Letecky do Itálie? Prosím Vás, létá se do Turecka, Řecka, Egypta apod. Do ...
6.8. | 09:45 prokop78
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pro všechny hlupáky, každý starší autobus,auto, které má pravidelný servis může být i v lepším stavu než neservisovaný novější autobus, nebo auto.Řidič byl hrdina, který obětoval svůj život aby zachránil spoustu jiných životů a proto měl by být vyznamenaný prezidentem IM MEMORIAM.
5.8. | 10:31 frantisek-vocilka
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nejlepši je nikam nejezdit a sedět doma v obýváku, děkuji ti tatínku, že jsi nás nikdy nikam netahal,že sme se nemuseli potit někde u moře jsi ten nejlepší tatíček na světě
5.8. | 09:57 pater11
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bimbi20,tak si vem cernousky a huraaa, pokud se nevratis, tak dostanes i kapesne hiiiii.
5.8. | 09:55 Petr Kelenda
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jsem měl pravdu.Autobusu selhaly brzdy a řidič měl 62 let.Vražedná kombinace! Milá/ý bimbi20 po USA se létá téměř z jednoho velkého města do druhého.Chápu,že Evropa je pozadu tak o 50 let.ČAU.
5.8. | 09:44 bimbi20
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Letecky do Itálie? Prosím Vás, létá se do Turecka, Řecka, Egypta apod. Do Itálie se snad chodí pomalu pěšky...
5.8. | 09:21 Petr Kelenda
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Určitě autobus v dezolátním stavu a přetažený řidič.Raději připlatit a letecky než riskovat svůj život!