Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2017 14:09
Nehoda v Itálii

Zranění Češi z havarovaného autobusu nejsou v ohrožení života

Zdroj: Giornale l'Adige, Trento

Žádný z asi 20 zraněných pasažérů českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii, není v ohrožení života. ČTK to dnes sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Případ podle ní řeší pojišťovna, jejíž asistenční služba je v kontaktu s partnerskou pojišťovnou v Itálii a stará se nezraněným o ubytování. Příčiny nehody vyšetřuje policie.


Nehoda se stala přibližně v 19:00 v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem. Podle Lagronové šlo o autobus CK Mayer & Crocus se zhruba 40 cestujícími. Řidič autobusu zemřel.


Pro turisty, kteří byli na několikadenním výletě v italských horách, již podle české velvyslankyně v Římě Hany Hubáčkové přijel náhradní autobus a skupina by se měla vrátit domů v neděli. Původně měla odjet ještě dnes. "Někteří ale budou vyslechnuti karabiníky, tak je potřeba, aby tam zůstali a byli k dispozici," uvedla Hubáčková.Jeli v havarovaném autobuse vaši příbuzní či známí? Víte o nehodě něco bližšího? Máte fotografie nebo videa? Ozvěte se na číslo 606 09 09 09 nebo na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!


Turistům na místě podle ní pomáhá konzulka, honorární konzul a také delegátka cestovní kanceláře. "Jsme tam k dispozici i kvůli překladům, protože to je nutné," dodala velvyslankyně.


Přesný počet zraněných zatím není znám. Zranilo se kolem 20 lidí, z toho asi pět středně těžce, ale nikdo není v ohrožení života. Vážněji zranění byli převezeni do nemocnice Santa Chiara v Trentu.Podle lékařů zřejmě nebudou muset být operováni, mají hlavně zlomeniny. Ostatní cestující jsou zranění lehce a byli ošetřeni v nemocnicích v okolí.


Autobus podle italského tisku v zatáčce náhle vyjel ze silnice a skončil v travnatém poli. Řidič byl na místě mrtev, píší italská média. Na místo dorazily tři helikoptéry, hasiči a sedm sanitek.


Podle porálu ildolomiti.it je možnou příčinou nehody zdravotní indispozice řidiče nebo selhání brzd autobusu. Někteří svědci totiž měli vypovědět, že cítili výrazný zápach pálících se brzd. Je tak možné, že řidič s autobusem ze silnice vyjel schválně, aby se ho pokusil zpomalit.

tn.cz / ČTK