Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.9. 2015 07:41
POMOC V ZAHRANIČÍ

Český voják letěl se Sobotkou do USA, potřebuje operaci

Vojáci Afghánistán - 3
Zdroj: Profimedia

Byl postřelen při plnění bojové mise v Afghánistánu a nyní potřebuje specializovanou operaci. Desátník Josef Brychta proto spolu s premiérem Sobotkou včera dorazil do New Yorku, kde ho v nejbližší době čekají předoperační vyšetření.

Český voják Josef Brychta právě hlídal odpaliště raket a zabezpečení přístupových cest na základně Bagrám v Afghánistánu, když se ukázal nepřítel a začal střílet. Sám desátník vyvázl, ale odnesla to jeho noha, která jednu z kulek zachytila.

 

Byl poslán zpět do České republiky. Prošel si několika lékařskými zákroky a operacemi, přesto se noha úplně nevyléčila.

 

"V rámci humanitárního programu MEDEVAC byl transportován do České republiky. I přes několik lékařských zákroků a operací, které podstoupil v České republice, není stav jeho zranění uspokojující," popsal úřad vlády v tiskovém prohlášení.

 

 

Protože čeští lékaři nebyli úspěšní, rozhodl se využít léčby v zahraničí. Nyní je svěřen do rukou ortopeda J. Deana Cola, který provede nejrůznější předoperační vyšetření. Pokud vše dopadne jak má, do konce roku se dočká desátník i operace. Podle ČTK se má Brychta po všech vyšetřeních vrátit zpět opět se Sobotkou.
 

lud TN.cz