Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 20:37
Pád mostku

Zřícená lávka trápí zoo, přívoz ji prý nedokáže nahradit

Zdroj: TV Nova

Sobotní zřícení lávky v pražské Troji výrazně ovlivní životy mnoha lidí. Zoologická zahrada odhaduje, že za hezkého počasí pro ni lávka znamenala až tisíc návštěvníků denně. Přívoz, o kterém se mluví jako o jednom z náhradních řešení, je podle ředitele zahrady naprosto nedostatečné řešení.

Běžci zvyklí na svou trasu se musejí v poklusu otáčet, značky pro cyklisty se přelepují. Lávka v Troji už neexistuje. Za třiatřicet let se přitom stala součástí života mnoha Pražanů.

 

"Doufám, že se to podaří do jara nějak provizorně opravit, protože to je velmi vytížená trať," nechal se slyšet jeden z místních. Magistrát tvrdí, že jedná s armádou a do pěti měsíců by mohl instalovat náhradní lávku.

 

Ještě před tím by měl spojení obou břehů zajistit přívoz. Aby jen u přívozu nezůstalo, se teď modlí hlavně v blízké zoologické zahradě. Lávka totiž znamenala přísun velkého množství návštěvníků - třeba i tisícovky denně.


 

Nejde ale jen o zoo. Podobný problém zřejmě čeká botanickou zahradu, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení. Zda k nim dorazí méně lidí, se ovšem teprve ukáže.

 

Lávka se zřítila v sobotu. Včera začaly práce na rozebírání trosek, které ještě chtějí prozkoumat znalci. Příčiny se stále vyšetřují. Demontáž zbytků lávky by měla trvat dva týdny a stát 10 milionů korun. Je ale možné, že se vše protáhne a prodraží.

pez, Ondřej Špalek TN.cz