Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2017 20:44
zkoumání trosek

Zřícenou lávku ponton nenahradí! Řekli, co vznikne na jejím místě

Zdroj: TV Nova

Zřícená lávka v pražské Troji bude v následujících dnech zkoumána znalcem a v jejím místě po demontáži dočasně vznikne přívoz. Na tiskové konferenci to oznámil náměstek primátorky Petr Dolínek. Původně plánovaný ponton není možné použít, protože nesplňuje podmínky.

Demontáž mostu dostala v pondělí na starost stavební firma Strabag. Ta má na odstranění trosek 13 dní. Pak vznikne na místě lávky dočasně přívoz, z původního záměru použít ponton museli radní upustit.

 

"Bohužel nepůjde použít pontonový most, protože lze ho použít jen v případě katastrof, navíc není tak těsný, aby se tam nikomu nic nestalo,“ uvedl na tiskové konferenci náměstek primátorky Petr Dolínek.

Podívejte se na záznam z tiskové konference: 

 

Úterkem začnou práce na demontáži, hlavní slovo teď ale bude mít soudní znalec, který může práce i pozdržet. Náklady na demontáž jsou odhadovány do 10 milionů korun, lávka má skončit v blízké betonárce, kde bude podrobena bližšímu zkoumání.

 

 

Dolínek prohlásil, že existuje náhradní plán, který by měl zajistit bezpečný přechod přes řeku na Císařský ostrov, jeho podrobnosti ale zatím tají. "S touto cestou vás do konce týdne seznámíme," sdělil s tím, že teď bude hlavní prioritou co nejrychleji spustit přívoz.

 

110

GALERIE: Brífink ke zřícené lávce v Troji

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Brífink ke zřícené lávce v Troji - 8

Hodnocení:

 

Nová lávka pak bude muset splňovat přísné parametry. Protože tato konstrukce vznikla v době komunismu, Technická správa komunikací (TSK) bude kontrolovat i starší dokumenty z konstrol mostku. 

 

"Pro postavení nové lávky musí dojít ke změně územního plánu,“ upozornil ještě Dolínek. Teď se bude hledat hlavní viník nešťastného pádu lávky, při kterém se zranili tři lidé. Dolínek ubezpečil, že z výsledku  budou vyvozeny důsledky. Zároveň opět vyjádřil politování nad tím, co se stalo.

 

112

GALERIE: Pěší lávka se propadla u Trojského mostu do Vltavy

Zdroj: AKTU.cz

Lávka Troja - 1

Hodnocení:

 

Praha, která je hlavním akcionářem Technické správy komunikací (TSK), už požádala o dočasné odvolání šéfa mostařů Jana Zemánka. Pražský radní Petr Dolínek později upřesnil, že o odvolání požádal, nenařídil ho. Ale společnost svému hlavnímu akcionáři vyhověla a Zemánka opravdu odvolala.

lud TN.cz