Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.6. 2016 22:39
zrušení výchovného ústavu

"Horko" v Chrastavě: Ministryně čelila kvůli ústavu ostré kritice

Zdroj: TV Nova

V Chrastavě dnes bylo pořádně horko. Konalo se tam mimořádné zastupitelstvo, které mělo na programu jediný bod a to místní problémový výchovný ústav. Jednání se účastnila i ministryně školství Kateřina Valachová.

Mimořádné zastupitelstvo začalo v 17 hodin a probíhalo do večerních hodin. Sál byl plný, lidé sledovali dění skrze otevřená okna. A padala ostrá slova.

 

Starosta Michael Canov shrnul celé jednání do 12 bodů, při nichž se snažil vyvracet pochybení, která byla ústavu vytýkána. Na zastupitelstvu řekl, že rušení výchovného ústavu a obvinění, že se tu stříhaly děti za trest, jsou vykonstruovaná. Celá léta byl podle starosty ústav vzorný a byl oceňován, ministerstvo dosazením ředitelky zničilo práci za posledních 50 let.

 

Řekl, že novým ředitelem by se měl stát zaměstnanec klíčovského ústavu, jehož úkolem bude starší děti směrovat do Klíčova. Odvolal se na zdroj z ministerstva.

 

Ministryně Valachová to odmítla. Podle ní děti v ústavu trpěly a utíkaly právě proto. Během kontroly byl podle ní na útěku každý třetí chovanec. Ministryně se kvůli tomu opřela do bývalé ředitelky.

 

 

Pověřená ředitelka Cpinová obhajovala, proč pustila na vycházku chovance, který utekl, napadl vychovatele, zdravotníky a strávil noc v policejní cele. Pak přiznala, že pustila chovance na pokoj s mentálně postiženým chlapcem, což skončilo policejním vyšetřováním kvůli možnému sexuálnímu zneužití. Policii nevolala, prý to nebylo nutné.

 

Cpinovou nahrádí nový ředitel nebo ředitelka v polovině července. Do výběrového řízení se mohou hlásit zájemci do středy.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.6. | 22:29 Julián Brichta
34
ministerstvo školství má obrovskou smůlu na své ministry a Valachová je ta ...
21.6. | 22:00 bimbi20
-33
Ono je to dost na psychiku, když je někdo tak dlouho zavřený na jednom místě a ...
3.8. | 06:22 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ministerstva mají na své ministry smůlu celkově ,nejen školství.Každý se totiž soustředí pouze na to ,jak si za volební období co nejvíce nakrást,na práci nezbývá čas.
22.6. | 09:13 Barbora Doleželová
4
Náhlasit nevhodný komentář
Měli na ni pustit ty hodný hochy z ústavu.
22.6. | 08:48 reypal
7
Náhlasit nevhodný komentář
Zajímavý postup.Provoz dělá problémy,tak ho zrušíme.Podle mého problémy dělá ministrstvo - co s ním?Nebo,že by ryba smrděla od hlavy?Místo aby vykopali pár "takyodporníků" tak zruší provoz?Panebože,ty to vidíš!!!!
22.6. | 06:02 Rostislav Kocourek
14
Náhlasit nevhodný komentář
Na co šáhne tak to poseree !!!
22.6. | 05:11 lada48
19
Náhlasit nevhodný komentář
Ta jen potvrdila to, co je o ní všeobecně známo. Že je naprosto neschopná a zcela mimo realitu! Totéž platí o té dočasně dosazené ředitelce. Ty střeva vůbec neví která bije, ale kecat budou do všeho.
21.6. | 22:29 Julián Brichta
34
Náhlasit nevhodný komentář
ministerstvo školství má obrovskou smůlu na své ministry a Valachová je ta poslední rána z milosti, takhle zlikvidovat funkční školství a ústavy to je neuvěřitelné, Sobotka se prsí jak školství pomohli - no tak leda do hrobu
21.6. | 22:19 macek289
20
Náhlasit nevhodný komentář
Bohužel tady je řešení které je pro normální lidi a né pro ty dvě děv-ky placený s našich daní. Určitě to ale nevyřeší soudružka valachová-babišová. Tam jde jen o koryta a majetek.
21.6. | 22:15 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jsem si ji v TV konečně prohlédl.. Žádné přednosti nemá (PB).. Nomen omen.. I ten obličej je nějak valáškovský.. Takže mladistvé zločince raději vypustíme ven.. Už by se měla konat ve FŠECH místech, kde je o ně Státem nákladně pečováno, konat referenda.. Kdo je chce mít před či za svým plotem?
21.6. | 22:00 bimbi20
-33
Náhlasit nevhodný komentář
Ono je to dost na psychiku, když je někdo tak dlouho zavřený na jednom místě a je to navíc dítě. Ani se nedivím, že děti trpěly a utíkaly. Paní Valachová, držím Vám palce. Dejte dětem větší svobodu. Když už národ nesnáší uprchlíky, tak ať má rád alespoň děti. Tady by každý jen někoho zavíral...