Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 1. 2018
neobvyklý případ

Syn musí matce zaplatit miliony korun za to, že ho vychovala

U zubaře_2
Zdroj: Thinkstockphotos
Zubař. Ilustrační foto

Soud nařídil zaplatit zubaři (41) v přepočtu 16 milionů dolarů. Jeho vlastní matka ho totiž před lety donutila podepsat smlouvu, podle které jí měl odevzdávat 60 procent svého výdělku. Smlouvu nedodržel, tak ho žena zažalovala.

Matka synů se v roce 1990 rozvedla a své děti vychovávala sama. Obávala se, že ji ale jednou opustí a nepostarají se o ni ve stáří, jako se o ně postarala ona, tak svůj blahobyt pojistila smlouvu. Její synové ji podepsali, když jim bylo dvacet let. Napsal o tom deník Daily Mail.

 

Podle smlouvy své matce mají odevzdávat 60 procent platu, dokud od nich nevybere v přepočtu 36 milionů korun. Žádný z nich ale nechtěl odevzdávat slíbenou část platu. Starší syn se s matkou vyrovnal mimosoudně a vyplatil jí v přepočtu 3,5 milionu korun.

 

 

Mladší syn ale tvrdil, že za její výchovu by se platit nemělo. Měla být samozřejmostí. Matka na něj podala před osmi lety trestní oznámení. U soudu vypověděla, že si její synové našli vztahy a začali ji ignorovat. Soud prohrál a své matce musí uhradit 16 milionů korun.


 

Podle soudce byl při podpisu plnoletý a navíc si může dovolit částku vyplatit. Matka se navíc bránila tím, že zaplatila hodně peněz za jejich vzdělání. Na to syn odpověděl, že dlouho pracoval v její ordinaci a tím matce vydělal peníze.

 

V zemi platí přísný zákon, podle kterého se děti musí postarat o své rodiče. Čím dál více z nich ho ale nedodržují.

ham TN.cz