Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
Další stížnosti

Zuzka vykrvácela hned po porodu! Nemocnice zanedbala péči už dřív

Zuzka a Marek
Zdroj: facebook, pluska.sk
Zuzka se na miminko moc těšila, skončilo to tragédií

Otazníků v případu Zuzky, která zemřela krátce po porodu v prešovské nemocnice, stále přibývá. Část lékařské zprávy totiž chybí, pak už najdeme jenom záznam o jejím vykrvácení. Se špatnou péčí v porodnici má přitom zkušenost už několik žen!

Rodina nechce nic jiného, než zjistit, co se stalo. Osmadvacetiletá Zuzka porodila krásného syna, kterého ale museli lékaři vytáhnout vakuovou pumpou. Krátce po porodu ale bylo ještě všechno v pořádku. Pak lékařská zpráva mlčí a další záznam už informuje o Zuzčině vykrvácení.

 

Nemocnice se k případu nechce vyjadřovat, dokud nebude ukončeno vyšetřování. Zuzčin partner Marek totiž podal trestní oznámení a vše ohlásil také na slovenský Úřad pro dohled nad zdravotní péčí.

 

Ten má přitom podle portálu pluska.sk s touto porodnicí bohaté zkušenosti. Před osmi lety dostala nemocnice pokutu 300 tisíc slovenských korun (zhruba 270 tisíc korun českých) za zanedbání péče na gynekologickém oddělení, kterému i tehdy šéfoval současný primář.

 

Vůči primáři se podle informací portálu vede trestní stíhání i kvůli smrti Ivety S., která na jeho oddělení zemřela po banálním zánětu slepého střeva. Úřad i policie potvrdily, že ji zabila nesprávní lékařská diagnóza.

 

 

Další záhadný případ je ten Adriany z Humenného, která přišla vinou lékařů o dělohu. Její těhotenství bylo rizikové a v Prešově měli dohlédnout na bezpečný porod. Lékaři ale podcenili její bolesti a čekali moc dlouho. Děťátko zemřelo, Adrianě odebrali dělohu i vaječníky a nikdy už nemohla mít vlastní děti.

 

Podle pracovníků nemocnice nemají jasná pravidla, jak v takových případech postupovat. Zvláště mladí lékaři si pak nejsou jisti, jak reagovat a údajně je nikdo při práci nevede.

epa TN.cz