Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.3. 2018 11:48
severní korea

Zvenku obrněná bestie, uvnitř luxus. Nahlédněte do vlaku Kima

Vlak Kim Čong-una
Zdroj: Profimedia

¨Mnohé překvapila utajovaná cesta severokorejského vůdce Kim Čong-una, který v rámci své první zahraniční cesty navštívil Čínu a setkal se s jejím prezidentem Si Ťin-pchingem. Na svou zahraniční cestu vyjel svým luxusním neprůstřelným vlakem, který sice zvenku působí trochu neohrabaně a staře, uvnitř je ale napěchován luxusem a novými technologiemi.

Mělo by se jednat o první zahraniční cestu Kim Čong-una od nástupu k moci. Velkou pozornost vyvolal už příjezd zeleného vlaku, který využívají přední osoby KLDR. Až ve středu přišlo potvrzení, že jde o samotného Kima.

 

A ten se svými poradci rozhodně necestuje v jen tak něčem. Žlutozelený vlak je obrněn, kvůli tomu je také dost těžký a pohybuje se velmi pomalu. Podle portálu Dailymail dokáže jet průměrnou rychlostí necelých 60 kilometrů v hodině. Zvenku působí neohrabaně a staře, uvnitř je ale nacpán luxusem.

 

Během návštěvy v Číně nechal severokorejský vůdce nahlédnout média dovnitř. Záběry z jednoho z vagonů odhalily růžové kožené sedačky a dřevěné obložení, které výrazně kontrastuje s vnějškem.

 

15

GALERIE: Vlak Kim Čong-una

Zdroj: Profimedia

Kim Čong-un a Si Ťin - pching v severokorejském vlaku

Hodnocení:

 

Podle Konstantina Pulikovského, který ve vlaku cestoval s Kim Čong-ilem, je vlak zásoben těmi nejvybranějšími delikatesami a alkoholem. Za jeho cesty nechybělo Bordeaux a Beaujolais, které si severokorejský vůdce nechával dovézt z Francie.

 

 

 

Podle dalšího ruského úředníka, který s Kim Čong-ilem cestoval do Moskvy, byly do vlaku pravidelně dováženy různé delikatesy, jako jsou živí humři, uvádí portál Washington Post.

 

Zahraniční cesta Kim Čong-una se nápadně podobá cestě jeho otce, který také zamířil do Číny a strávil tam tři dny. Pokud bude vzor pokračovat, čeká Kima ještě celá řada dalších cest, blíží se setkání vůdce KLDR a Jižní Koreje, která by se měla uskutečnit 27. dubna. Kim Čong-un také nabídl osobní setkání americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

 

Reportáž TV Nova o zahraniční cestě Kim Čong-una:


 

klma TN.cz