Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
potíže na žďársku

Zvířátka v lese čekají letos kruté Vánoce. Budou mít málo jídla

Zdroj: TV Nova

Škody způsobené orkánem Herwart musejí na mnoha místech republiky řešit i myslivci. Polámané stromy jim poničily posedy, krmelce a další zařízení a vybavení. Kromě majetkových škod je před zimou v ohrožení i přikrmovaní lesní zvěře. Potýkají se s tím například v honitbách na Žďársku.

Některé lesy na Žďársku srovnal orkán Hewart téměř se zemí. Polámané stromy zničily prakticky veškeré vybavení tamních myslivců. Zničené jsou krmelce, posedy a další zařízení. Škody se šplhají do stovek tisíc korun.

 

Nejde ale jen o peníze. Zničené krmelce znamenají teď těsně před zimou i problém ohledně přikrmování zvěře v lesích. Rozhodně tu prý nestihnou nahradit všechny poničené krmelce novými včas.

 

Navíc ve zničených už bylo naskladněno a připraveno krmivo na letošní zimu, které je teď už také znehodnocené. Přitom na řešení těchto problémů mají zdejší myslivci už jen pár dnů.

 

 

Budou se prý teď snažit vyrobit alespoň pár nových krmelců, kterými by nahradili ty poničené nebo se pokusí jiné vypůjčit v okolních honitbách. Práce prý mají podle odhadů na dlouhé měsíce.

mom/David Pik TN.cz