Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2017
Povinná výbava

Zvláštní předpisy v Evropě: V autě musíte mít hasičák i dřevěné klíny

Povinná výbava v Evropě
Zdroj: Thinkstockphotos
V některých zemích Evropy vyžadují úřady opravdu zvláštní výbavu

Chystáte se na dovolenou po Evropě autem? Pak byste si měli kromě povinné výbavy, která platí v Česku, pořídit i pár věcí navíc. A někdy jsou takové požadavky opravdu zvláštní. Podívejte se na ně v přehledu.

Reflexní vesty, rukavice, trojúhelník. I takové detaily mohou českým řidičům zkomplikovat dovolenou v zahraničí. Při cestě do jiné evropské země se vždy ujistěte, že máte v autě všechno, co tam mít máte.

 

Povinná výbava se totiž v některých státech oproti Česku výrazně liší. Podívejte se, co všechno musíte podle ÚAMK ve vybraných zemích Evropy vozit s sebou.


Hasicí přístroj

Mnoho řidičů překvapí, že v některých evropských zemích musí vozit hasicí přístroj. Platí to pro osobní auta, motorkáři ani cyklisté je samozřejmě vozit nemusí. Hasicí přístroj si opatřete, pokud jedete do Bulharska, Rumunska, Polska nebo Řecka.

 

 

Reflexní vesty

Ani v Česku není někdy řidičům jasné, zda musí mít v autě reflexní vestu pro každého, nebo jen pro sebe. Všichni, kdo by kvůli nějaké mimořádné situaci vystupovali z auta, musí vestu obléct ve Francii, Itálii nebo Polsku, ale také na Slovensku a ve Slovinsku. V Rakousku a Chorvatsku stačí mít vestu jen pro řidiče.


Jak je to s výstražnými trojúhelníky nebo emisními plaketami? Dozvíte se na další stránce:


epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.5. | 07:06 Tomáš Smolík
1
Hlavně mějte ježky, kdyby vás honily at píchnou.
17.5. | 10:15 Petr Kelenda
-1
Mají uprchlíci,kteří volně migrují mezi státy Evropy dřevěné klíny a ...
25.6. | 20:45 František Ferebauer
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak hasičák by měl mít každý i bez předpisů to už by měl být základ. Aspoň nějaký menší pěnový: http://www.maister.cz/Hasici-pristroje/Penove/. To určitě není věc, která je jak se říká " na nic" ...
18.5. | 03:58 hurvajz01
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trotle: Jen provokuj! Pak dostaneš pěkně mastnou pokutu i za to, co by jinak vyřešili možná domluvou.
17.5. | 21:14 Ukradeny Trotl
0
Náhlasit nevhodný komentář
A vemte si sebou i prezervativy ať má manželka radost: https://goo.gl/iKiiV3 Ale pokud možno tajně. Strčte si je do přihrádky a pak sledujte její reakci s argumentem, že je to PŘESNĚ PODLE PŘEDPISŮ.
17.5. | 10:15 Petr Kelenda
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Mají uprchlíci,kteří volně migrují mezi státy Evropy dřevěné klíny a vesty?Nemají,tak za odměnu dostanou sociální podporu,ačkoliv pro Evropu neudělali za desetník práce.Jenom hlupák z ČR jedoucí ve starém pekáči může dostat pokutu 5000 Euro.Absurdní nařízení.Pokud nemá někdo na nové auto,má 5000 E?
17.5. | 09:52 kimy69
1
Náhlasit nevhodný komentář
"Ale stejně ti Fando řeknu, je to fajn, moci teď takhle svobodně cestovat do zahraničí, často si na to musíme vzít úvěr, úředníci EU z nás svými často nesmyslnými nařízeními dělají pěkný idioty, můžeme v cizině snadno přijít i o kejhák, ale je to fajn. Kdepák Fando, kam se serre Mácháč.."
17.5. | 07:42 kimy69
0
Náhlasit nevhodný komentář
"Ahoj Fando, kam letos jedete na dovolenou ?" "No začátkem června jedeme s dětmi a našim právníkem, který nás tam z toho bude sekat do Chorvatska a Řecka, a potom, až bude volná URNA a nafasuje nové patrony, tak s nimi letíme do Egypta a Tunisu."
17.5. | 07:06 Tomáš Smolík
1
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně mějte ježky, kdyby vás honily at píchnou.