Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Mikulášský výlet vlakem potěší hlavně děti

Parní vlak
Foto: internet

Chcete dát dětem netradiční dárek k Mikuláši? Dopřejte jim jízdu parním vlakem.

 

V sobotu 5. a v neděli 6. prosince 2009 v době od 9 do 19 hodin připravily České dráhy pro malé i velké zájemce tradiční jízdy parního vlaku s Mikulášem a čerty.

 

Všechny hodné děti dostanou malý dárek a pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z tendru lokomotivy. V čele nostalgického vlaku vyjede vršovická parní lokomotiva 434.2186 Čtyřkolák z roku 1917, která poveze historickou soupravu sestavenou z vozů 3. třídy a bufetového vozu.

 

Parní vlak bude vždy vyjíždět z nádraží Praha-Braník a projede postupně několik tras po pražských tratích, včetně zajížďky do Davle. První vlak odjede z Braníka v 9:40 hod. Připravena je i večerní jízda noční osvětlenou Prahou po tzv. Pražském Semmeringu. Na sobotu 5. prosince je připraven po příjezdu vlaku do Braníka v 19:15 hod. ohňostroj.

 

Jízdné:

 

Jízdné pro dospělé osoby je stanoveno na 160 Kč, pro děti od 6 do 15 let na 80 Kč. Děti do 6 let se přepravují zdarma. Místenky stojí 12 Kč, jejich prodej je od 7. listopadu zajištěn na nádraží Praha-Braník (tel.: 972 228 853) denně od 7:00 do 18:00 hod. Veškeré informace o jízdách vlaků obdržíte na tel. č. 972 228 101, 972 241 629 nebo na e-mailu Lemberk@kcod.cd.cz.

 

Parní vlak
Foto: flickr.com

 

Při Mikulášských jízdách i výročí tratě na Liberecku

 

Ve dnech 5. a 6. prosince 2009 se budou konat na trati Liberec – Žitava (Zittau) oslavy jejího 150. výročí. Zvláštní vlaky tažené lokomotivou řady 310 Výtopny Jaroměř vyjedou z Liberce v 8:49 a 9:56 hod. Mikulášská jízda vyjede z Liberce ve 12:00 hod., do Žitavy přijede ve 13:35 hod. Zpět ze Žitavy pojede ve 14:00 hod., do Liberce přijede v 16:37 hod. V neděli 6. prosince budou vyjíždět Mikulášské vlaky z Liberce do Frýdlantského výběžku. Partnery akce jsou České dráhy, KCOD Liberec a Klub přátel železnic Českého ráje.

 

Mikulášskou jízdou na Kateřinský jarmark

 

Pardubický spolek historie železniční dopravy ve spolupráci s ČD připravil na sobotu 21. listopadu 2009 (Před)Mikulášský vlak do Třebechovic pod Orebem. Budou jej tvořit historické motorové vozy M 131.1133 + BDlm + M 131.1228.

 

Jízdní řád: Pardubice hl. n. odj. 9:00, Rosice odj. 9:05, Třebechovice příj.10:05, zpět Třebechovice odj. 13:20, Rosice příj. 14:10, Pardubice hl. n. příj. 14:18 hod. Jízdné a vstupné je 145 Kč za osobu. Děti slevu nemají, dostanou však nadílku. Míst ve voze je jen 130, proto se závazně objednávejte na e-mail: pshzd@email.cz. Samotná nadílka začne přibližně ve 12:00. Drobné občerstvení ve vlaku zajištěno. V tento den se bude konat v Třebechovicích. Kateřinský jarmark a bude otevřeno muzeum betlémů.

 

S Mikulášem na hrad Hartenberg

 

Tradiční, letos jubilejní 15. Mikulášskou jízdu na hrad Hartenberg zorganizoval na sobotu 5. prosince 2009 Železniční spolek Klub M 131.1.

 

Doprava účastníků ze Sokolova do zastávky Hřebeny se uskuteční třemi historickými vlaky vedenými parní lokomotivou 475.111 a jedním zvláštním motorovým vlakem, z Kraslic jedním parním vlakem. Odjezdy parního vlaku ze Sokolova jsou v 11:05, 12:36 a 16:40 hod., vlak vedený jednotkou RegioSprinter odjíždí ve 14:35 hod. Z Kraslic odjíždí parní vlak ve 14:12 hod.

 

Akce je určena zejména pro rodiny s dětmi. Ze zastávky Hřebeny půjdou návštěvníci pěšky po trase dlouhé asi jeden kilometr s řadou překvapení. Jsou připravena hudební a divadelní vystoupení na nádvoří hradu a na Cikánském dvoře. Děti budou odměněny mikulášskou nadílkou a občerstvením. Jízdné a vstupné pro děti je 150 Kč, pro dospělé 100 Kč. Návrat zvláštními vlaky dle Mikulášského jízdního řádu.

 

Zážitek pro děti i na Litovelce

 

Na lokálce z Červenky do Litovle předměstí bude 5. prosince na pravidelných osobních vlacích mezi 12. a 15. hodinou bavit děti Mikuláš s čertem. Rodiče dětí mají možnost pro své ratolesti předplatit v Domě dětí a mládeže v Litovli za 30 Kč mikulášský balíček. Jízdné dle tarifu. Od 16 hod. bude na náměstí soutěž masek Mikuláše, čerta a anděla.

 

Adventní jízdy do Litomyšle

 

V obvodu KCOD Pardubice se budou před Vánoci konat 19. prosince 2009 Adventní jízdy z Chocně do Litomyšle pro rodiny s dětmi. Partnery akce jsou KCOD Pardubice a Železniční spolek při DKV Česká Třebová. Dva páry vlaků povede parní lokomotiva 310.922, která je v péči DKV Česká Třebová. Z Chocně vlaky pojedou v 7:44 a ve 13:44, zpět z Litomyšle v 9:50 a 16:58 hod.
 

Přidat názor (0)
Poslat e-mailem
Tisk
1 hlasů
reklama
reklama
Související články
Budyšín

Co čekat od Lužice? Samá překvapení: ráj pro cyklisty ...

více
Nürburgring

Motoristická zábava má v Německu dlouhou tradici. V ...

více
Brno

Kdo se chce podívat na nejhezčí brněnské památky, nemusí ...

více
Reklamní sdělení
Nejčtenější články
Nejkomentovanější články
Nejlépe hodnocené články
reklama
reklama
reklama
Tn.cz - Horoskop na dnešní den

Beran

21.3. - 20.4.

Venuše vám dnes bude přát v osobním životě. Nemusíte se proto bát opačnému pohlaví vyznat lásku, vyřešit nedávné manželské rozepře nebo si... více »

reklama