Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 16:11 26.4.2011

Mravenci v domě: Víme, jak je ZNIČIT!

Sdílet Přidat názor

V teplejších měsících se mravenci objevují na zahradě, na jaře a na podzim se naopak stěhují za jídlem a teplem do domu.

Nejčastěji v dubnu mravenci hromadně odkládají svá vajíčka a snaží se vybudovat nová mraveniště. Proto se někdy stává, že do domu přilétnou otevřeným oknem celé roje. Vždy si zvolí nějaké těžko dostupné místo, kde je temno a sucho, například mezi stěnami, kolem vodovodní instalace a podobně. Tam začnou klást vajíčka, která se přibližně do července vyvinou do stádia kukly a z nich se vylíhnou mravenci. V té době můžeme očekávat jejich nový, zvýšený výskyt.
 

reklama

Mravenci


Tak jako ve všem ostatním, je důležitá při boji s jakýmkoliv hmyzem prevence. Ta mimo jiné spočívá ve správném skladování potravin, které jsou cílem mravenců. Takovéto potraviny (mouka, cukr, těstoviny, apod.) je nejlépe ihned po přinesení z obchodu přesypat nebo přendat do pevných a uzavíratelných nádob (nejlépe skleněných dóz). Tím jednak vše ihned vizuálně zkontrolujeme a můžeme tak případně zabránit zavlečení mravenců (i jiných škůdců) přímo z napadené potraviny (a není jich málo), jednak zabráníme pozdějšímu napadení u vás doma.
 

Past na mravence
Zdroj: Adera.cz


Už tím, že mravenec u vás nenajde potravu, může váš dům ze svých rejdů vynechat.

 

Více zajímavých tipů najdete na webu Vseumel.cz.
 

Přinášíme vám zaručené tipy

• Na místo, kde se mravenci hromadí, nastražte osolený celer posypaný skořicí, mravenci se do pár dní odstěhují.
 

• Citronovou šťávu nemají mravenci rádi, takže pomažte okenní rámy, místo u dveří, nebo kudy Vám lezou dovnitř citronem a neměli by se opovážit ani o mravenčí krok!


• Na místo, kudy mravenci chodí do hnízda a nebo na lup (cesta), položte na papír směs kvasnic a cukru nebo medu - mravenec po pozření takovéto směsi umírá na kvašení v jeho útrobách.


• Namočte mycí houbičku do cukrové vody, položte k místu častého výskytu mravenců a nechte je na houbičku nalézt, pak houbičku seberte a mravence na ní zlikvidujte. Houbičky vyperte a vysušte a postup opakujte.


• Roztok ze sírového květu, citrónu, květu máty a majoránky - pravidelně jím potírejte napadené prostory. Mravenci se takto ošetřeným místům vyhýbají.


• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vaší chaty,chalupy touto směsí : dva díly chlorovaného vápna a jeden díl vepřového sádla.


• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vašeho bytu silikonem.


• Umístěte do jejich cest nebo místa výskytu silně aromatické látky: jalovcový list, skořici, majoránku, hřebíček.


• Z běžně dostupné "chemie" na mravence působí docela drsně obyčejné Savo. Injekční stříkačkou ho dostat do děr, kterými mravenci lezou k Vám a pak ty díry zaslepit třeba výše zmiňovaným silikonem.


• Podobně jako Savo lze použít slanou horkou vodu nebo roztok z pěti dílů zažívací sody a jednoho dílu cukru.


• Dokonale vysušenou kávovou sedlinu z černého kafe nadrobte a mravence tímto posypte. Podobně lze použít i prášek do pečiva.


• Pokud otvor, kterým mravenci lezou k Vám dovnitř, tvoří třeba mezera mezi stěnou a podlahou a udrží v sobě tudíž kapalinu, nalijte tam Jar.


• Mravence také, pokud je jich více pohromadě, můžete s úspěchem vysát vysavačem. Musíte ale rychle zlikvidovat pytel z vysavače. Tato rada je asi vhodná pro okamžitý efekt, to pokud se Vám z právě rozkrojené obří kedlubny, donesené ze zahrady, během dvou sekund po kuchyni rozuteče snad milión černých mravenců.


Pokud tyto rady nezaberou, navštivte nejbližší drogerii a kupte chemické pasti od nejrůznějších výrobců. Nebo se obraťte přímo na deratizátora.
 

Karel Ptáček / / Vseumel.cz

Související články

kalich90842 3.5.2011 13:31
0
Velice ekologicke, ale drahe je mleta skorice. Mravence velmi odpuzuje.
vaculik 27.4.2011 00:08
0
vladimik: =D
vladimik 26.4.2011 15:24
0
Nejlepší se člověk zbaví mravenců v domě když tam nechá odpálit palestinského sebevraha.Pravda,přijde o dům,ale mravenci jsou v perdeli!!!!chachá

Hlavní zprávy

zahraniční cesta

Kate a William v slzách! Navštívili UMÍRAJÍCÍ děti

Kate a William na návštěvě hospicu Bear Cottage v Sydney

Princi Williamovi a Kate Middleton se tlačily slzy do očí, když se v Sydney setkali s devítiměsíčním umírajícím chlapečkem Maxem. Max ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Kate a William na návštěvě hospicu Bear Cottage v Sydney
zahraniční cesta

Kate a William v slzách! Navštívili UMÍRAJÍCÍ děti

Princi Williamovi a Kate Middleton se tlačily slzy do očí, když se v Sydney setkali s devítiměsíčním umírajícím chlapečkem Maxem. Max ...

 Celý článek
Taxi
praha

SÉRIOVÝ ZABIJÁK: Kšeft je kšeft! Taxikáři riskují a zastavují i těm, co vypadají jako VRAZI

ANKETA: V Praze byli zavražděni tři taxikáři. Jejich vrah se nenašel a běhá po svobodě. Jak ukázala naše anketa, taxikáři dál riskují ...

 Celý článek
Nacistické bestie - 5
fotogalerie

Nacistické sadistické bestie: Pervezní holky od SS na vězně pouštěly nejen psy

Žena je mnohdy větší bestie než muž. Dámy z naší fotogalerie naprosto dávají zapomenout na sousloví "nežné pohlaví". Irma Grese a její ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama