Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 16:11 26.4.2011

Mravenci v domě: Víme, jak je ZNIČIT!

Sdílet Přidat názor

V teplejších měsících se mravenci objevují na zahradě, na jaře a na podzim se naopak stěhují za jídlem a teplem do domu.

Nejčastěji v dubnu mravenci hromadně odkládají svá vajíčka a snaží se vybudovat nová mraveniště. Proto se někdy stává, že do domu přilétnou otevřeným oknem celé roje. Vždy si zvolí nějaké těžko dostupné místo, kde je temno a sucho, například mezi stěnami, kolem vodovodní instalace a podobně. Tam začnou klást vajíčka, která se přibližně do července vyvinou do stádia kukly a z nich se vylíhnou mravenci. V té době můžeme očekávat jejich nový, zvýšený výskyt.
 

reklama

Mravenci


Tak jako ve všem ostatním, je důležitá při boji s jakýmkoliv hmyzem prevence. Ta mimo jiné spočívá ve správném skladování potravin, které jsou cílem mravenců. Takovéto potraviny (mouka, cukr, těstoviny, apod.) je nejlépe ihned po přinesení z obchodu přesypat nebo přendat do pevných a uzavíratelných nádob (nejlépe skleněných dóz). Tím jednak vše ihned vizuálně zkontrolujeme a můžeme tak případně zabránit zavlečení mravenců (i jiných škůdců) přímo z napadené potraviny (a není jich málo), jednak zabráníme pozdějšímu napadení u vás doma.
 

Past na mravence
Zdroj: Adera.cz


Už tím, že mravenec u vás nenajde potravu, může váš dům ze svých rejdů vynechat.

 

Více zajímavých tipů najdete na webu Vseumel.cz.
 

Přinášíme vám zaručené tipy

• Na místo, kde se mravenci hromadí, nastražte osolený celer posypaný skořicí, mravenci se do pár dní odstěhují.
 

• Citronovou šťávu nemají mravenci rádi, takže pomažte okenní rámy, místo u dveří, nebo kudy Vám lezou dovnitř citronem a neměli by se opovážit ani o mravenčí krok!


• Na místo, kudy mravenci chodí do hnízda a nebo na lup (cesta), položte na papír směs kvasnic a cukru nebo medu - mravenec po pozření takovéto směsi umírá na kvašení v jeho útrobách.


• Namočte mycí houbičku do cukrové vody, položte k místu častého výskytu mravenců a nechte je na houbičku nalézt, pak houbičku seberte a mravence na ní zlikvidujte. Houbičky vyperte a vysušte a postup opakujte.


• Roztok ze sírového květu, citrónu, květu máty a majoránky - pravidelně jím potírejte napadené prostory. Mravenci se takto ošetřeným místům vyhýbají.


• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vaší chaty,chalupy touto směsí : dva díly chlorovaného vápna a jeden díl vepřového sádla.


• Zamázněte veškeré škvíry a mezery, kudy mravenci vycházejí do Vašeho bytu silikonem.


• Umístěte do jejich cest nebo místa výskytu silně aromatické látky: jalovcový list, skořici, majoránku, hřebíček.


• Z běžně dostupné "chemie" na mravence působí docela drsně obyčejné Savo. Injekční stříkačkou ho dostat do děr, kterými mravenci lezou k Vám a pak ty díry zaslepit třeba výše zmiňovaným silikonem.


• Podobně jako Savo lze použít slanou horkou vodu nebo roztok z pěti dílů zažívací sody a jednoho dílu cukru.


• Dokonale vysušenou kávovou sedlinu z černého kafe nadrobte a mravence tímto posypte. Podobně lze použít i prášek do pečiva.


• Pokud otvor, kterým mravenci lezou k Vám dovnitř, tvoří třeba mezera mezi stěnou a podlahou a udrží v sobě tudíž kapalinu, nalijte tam Jar.


• Mravence také, pokud je jich více pohromadě, můžete s úspěchem vysát vysavačem. Musíte ale rychle zlikvidovat pytel z vysavače. Tato rada je asi vhodná pro okamžitý efekt, to pokud se Vám z právě rozkrojené obří kedlubny, donesené ze zahrady, během dvou sekund po kuchyni rozuteče snad milión černých mravenců.


Pokud tyto rady nezaberou, navštivte nejbližší drogerii a kupte chemické pasti od nejrůznějších výrobců. Nebo se obraťte přímo na deratizátora.
 

Karel Ptáček / / Vseumel.cz

Související články

kalich90842 3.5.2011 13:31
0
Velice ekologicke, ale drahe je mleta skorice. Mravence velmi odpuzuje.
vaculik 27.4.2011 00:08
0
vladimik: =D
vladimik 26.4.2011 15:24
0
Nejlepší se člověk zbaví mravenců v domě když tam nechá odpálit palestinského sebevraha.Pravda,přijde o dům,ale mravenci jsou v perdeli!!!!chachá

Hlavní zprávy

Rychlodům

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin. Vyšel je na 700 tisíc! GALERIE

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin

Parta nadšenců postavila dům snů za rekordních 37 hodin. Vyšel je přitom jen na necelých 700 tisíc. Jak dům vypadá, na to se podívejte ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin
Rychlodům

Dům snů postavili za rekordních 37 hodin. Vyšel je na 700 tisíc! GALERIE

Parta nadšenců postavila dům snů za rekordních 37 hodin. Vyšel je přitom jen na necelých 700 tisíc. Jak dům vypadá, na to se podívejte ...

 Celý článek
Počasí - kroupy
výstraha

POZOR! Ženou se na nás silné bouřky a lijáky. MAPA POČASÍ

Až do konce týdne se budou odpoledne vyskytovat bouřky, může za to takzvané tlakové bahno. Denní teploty se přitom mohou vyšplhat až ...

 Celý článek
1641166
Nečekané krupobití

Praha je v šoku! Zasáhlo ji velmi silné krupobití a zaplavila hromada ledu!

Smršť ledových krup překvapila obyvatele centra Prahy. Na silnicích to vypadalo, jako by na ně někdo vysypal tuny ledových kuliček! ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama