Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 09:52 26.10.2010

Čech se stal vicemistrem světa ve stolní hře Carcassone

Carcassone
Sdílet Přidat názor

ruhé místo na 5. ročníku mistrovství světa ve stolní hře Carcassonne v neděli v Německu obsadil český reprezentant Martin Mojžíš.

Vysokoškolský student z Prahy ve finále nestačil na čtyřnásobného mistra světa Němce Ralpha Querfurtha. Informoval o tom zástupce českého týmu Jaromír Kovařík.

reklama

 

ČTĚTE TAKÉ:

Deska+figurky+kostky = skvělá zábava!


V německém Herne spolu změřilo síly 22 hráčů z 19 zemí z celého světa. Mojžíš se na cestě do finále musel nejprve probojovat šestikolovou základní skupinou a poté uspět i v semifinále, v němž zvítězil nad zástupcem Slovenské republiky Matějem Tabákem.


Jak vyhrát Carcassone


"Základní část jsem vyhrál s pěti výhrami a jednou remízou," řekl Mojžíš. Porazit se mu tehdy podařilo i Němce Querfurtha, s nímž ale později prohrál v nejdůležitějším duelu.
"Ve finále mi to již bohužel nevyšlo. Na začátku jsem udělal drobnou chybu. Soupeř hrál velmi dobře a navíc dostal výborné karty," vysvětlil student stavitelství na ČVUT, který Carcassonne věnuje jednu až dvě hodiny denně. V celkové klasifikací národů postoupila Česká republika i díky němu na druhé místo.


Carcassonne je společenská hra pro dva až šest hráčů založená na postupném přikládání jednotlivých kartiček. Tím vzniká krajina s cestami, městy, kláštery a loukami, kterou si hráči obsazují svými figurkami.

tn.cz/ čtk/ kar

Související články

Hlavní zprávy

Tajemný úkaz

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

1639812

V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.

... Celý článek

Hlavní zprávy

1639812
Tajemný úkaz

Na obloze se objevil záhadný ČERNÝ KRUH! Vědci nevědí, co to je

V anglickém městě Warwickshire se na obloze objevil záhadný černý kruh. Záhadný proto, že nikdo netuší, co to je, a odkud se tam vzal.

... Celý článek
Video z trajektu
korea

Šokující video z potápějícího se trajektu! Zůstaňte na místě a čekejte... NA SMRT!

Na veřejnost se dostalo šokující video, které zachycuje studenty, jak čekají na smrt v potápějícím se jihokorejském trajektu Sewol.

... Celý článek
Petr Kramný a jeho žena Monika
smrt češek

Spor manželů Kramných: Petr hledal nový dům, Monika ho podváděla

Jaké bylo manželství Moniky a Petra Kramných? On vždy tvrdi, že bylo idylické. Jenže Monika ho za jeho zády podváděla. On zařizoval ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama