Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:22 25.6.2010

Letní kina: přehled pro celou Českou republiku

643983
Video: TV Nova
Sdílet Přidat názor

Připravili jsme pro vás přehled toho, co, kdy a kde budou hrát letní kina v celé České republice.

S příchodem teplého letního počasí a prázdnin začíná i sezona letních kin. Promítání pod otevřeným nebem má své zapřisáhlé fanoušky, kteří na ně nedají dopustit. Připravili jsme pro vás přehled toho, co se bude v létě hrát. Rozdělili jsme kina přehledně podle regionů.

reklama

 

Praha


Pražané letos mohou zavítat do tří letních kin, v provozu bude karlínské Letní kino Regina, Letní kino na Občanské plovárně a kinobus pražského dopravního podniku.

 

Na Občanské plovárně zahájí kino provoz ve čtvrtek, promítat se bude pod širým nebem na širokoúhlé plátno o šířce přes 10 metrů až do prvního zářijového týdne. Návštěvníci letního kina se mohou těšit na novinky z české kinematografie, stejně jako na úspěšné zahraniční tituly.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex ve městě 2 ukazuje to nejlepší z kultovního seriálu

 

Letní kino nabídne hostům kromě posezení v rozlehlé zahradě, také poležení na velkých zahradních postelích nebo stánek s občerstvením. Začátky představení do konce července jsou vždy od 21.30 hodin, v srpnu od 21.00 hodin a v září již od 20.30 hodin.

 

Karlínské kino Regina, které hraje v zahradě karlínské budovy Českého rozhlasu, svou sezónu již zahájilo. Filmy tu začínají od 21.30 hodin.

 

Na turné letos vyrazil už i kinobus, sezónu zahájil při Pražské muzejní noci. Ten již tradičně bude putovat celou Prahou a svou pouť zakončí až 29. srpna 2010 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Divákům nabídne prověřené české filmy, jakými jsou: 3 sezóny v pekle, 2Bobule, Jak dostat tatínka do polepšovny, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Kawasakiho růže, Líbáš jako bůh, Muži v říji, Pelíšky a Protektor.

 

Vstupné do tohoto kina je zdarma, návštěvníci, ale mohou přispět na charitativní akci Pomozte dětem!. Sbírková pokladnička bude po celou dobu součástí akce. 


Středočeský kraj


Již za pár dní začne v českých a moravských městech sezona letních kin. V Rakovníku budou moci lidé dokonce navštívit venkovní promítání ve 3D technologii, řekl ve středu Jiří Karel, ředitel rakovnického kulturního centra. Ve středních Čechách na milovníky filmů čekají i letní kina v Brandýse, Neratovicích, Poděbradech, Slaném, Lysé nad Labem nebo Neratovicích.

 

"Startujeme osvědčeným Avatarem o víkendu 3. a 4. července, na programu ale máme i Toy Story 3 nebo poslední díl Shreka, který přijde v létě do kin," řekl Karel. Projekce budou začínat v 21.30, v případě velmi jasné oblohy se bude muset chvíli čekat, až se pořádně setmí.

 

 

Promítání ve 3D může ovšem zhatit pořádný déšť, při něm totiž speciální brýle nejsou schopné propojit se s plátnem a divák by tak nic neviděl. 3D technologie již fungovala v místním kamenném kině. "Řekli jsme si, že když už v letním kině pro promítání budeme potřebovat digitální technologii, přesuneme do letního kina i tu 3D," vysvětlil Karel. 3D projekce doplní v kině promítání klasických filmů.

 

Své brány letos znovu otevře po několika letech kino v Brandýse nad Labem. Již tradičně si mohou lidé atmosféru letního kina vychutnat v Poděbradech, ve Slaném a Lysé nad Labem. Poděbradské kino promítá v zahradě tamního zámku a otevřelo před třemi lety. Letošní sezonu kino zahájilo již na začátku června a v příštích dnech nabídne mimo jiné filmy Kouzelná chůva a velký třesk či Iron Man 2. Projekce tohoto týdne začínají v 19 hodin.


Ve Slaném kino promítá také celotýdenně, hrát se začíná mezi 21.30 a 22.00. V aktuálním týdnu kino nabídne třeba film Špatnej polda nebo Babylon A.D. V červenci na diváky čeká například Sex ve městě 2 nebo snímek Jak vycvičit draka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Do kin se vrací třetí příběh oživlých hraček. Poprvé i ve 3D


Kino v Lysé nad Labem promítá třikrát až čtyřikrát týdně, dny nejsou pevně dané, filmy začínají v 21.30. "Chceme nabídnout například Ženy v pokušení, Katku nebo Svěrákův film Kuky se vrací," uvedla za kino Lucie Jursíková. Dodala, že v minulých dnech do kina i přes horší počasí přišlo na každé představení zhruba 30 diváků.

 

Kromě filmů nabídne areál v létě také několik koncertů, například Wabiho Daňka nebo Dana Bártu. Své služby Středočechům nabídne i kino v Neratovicích. 

 

 

Jihočeský kraj


Letní kina na jihu Čech budou hrát pro diváky i letos. Všichni provozovatelé uvedli, že zásadním kritériem pro úspěšnost sezony je počasí, které v posledních letech hatilo plány na možnost promítat po celé dva měsíce prázdnin.

 

V letním amfiteátru v Milevsku na Písecku se bude hrát každé úterý, a to od 29. června do 7. září. K sezení i k stání zhruba je zde zhruba tisícovka míst. "Vstupné je zdarma. Pokud by pršelo, hraje se v kulturním domě. Lidé si také opět letos mohli sami vybrat v místní anketě filmy, které by rádi viděli," řekla produkční kulturního domu Šárka Švejdová. Provoz dotuje tamní radnice.
V Českých Budějovicích je už řadu let v provozu letní kino Háječek. Jeho kapacita je 1200 míst, ovšem už mnoho sezon se nepodařilo ji naplnit. "Průměrně přijde sto až dvě stě lidí. Pokud je film kvalitní a počasí přeje, přijde pět stovek diváků,“ uvedl provozovatel zařízení Jan Turínský.

 

 

V Českých Budějovicích zahájí sezonu 7. července a hrát budou každý den až do konce srpna. Vstupné zůstává stejné jako loni, tedy 90 korun.

 

Jedno z největších letních kin mají v jihočeských Strakonicích, jeho kapacita je 1600 lidí. Kromě velkých akcí, které se tu kromě filmů odehrávají, se ale kapacita nikdy nenaplní. "Průměrně chodí okolo šedesáti až sto lidí na film. Promítá se jen několikrát v měsíci," sdělila vedoucí kina Jaroslava Bernasová.

 

Jihočeští provozovatelé letních kin úbytek diváků přisuzují kromě počasí i provozu multikina Cinestar v Českých Budějovicích, kde se hraje v osmi sálech, a to denně po celý rok. "Někteří diváci si zvykli jezdit právě tam a do letňáku by třeba už nešli. Je to pro ně mnohem pohodlnější. Přitom romantika letních kin má rozhodně své kouzlo," míní jeden z vedoucích letních kin.

 


Plzeňský kraj


Svoji letní sezonu zahajuje od 1. července proslulé letní kino v Klatovech, které bude v provozu až do konce srpna. Vzhledem k horšímu počasí začíná kino promítat až od července oproti minulým rokům, kdy bylo v provozu již od června, řekl provozovatel kina Karel Kotěšovec.

 

"Poslední tři roky navštívilo letní kino v Klatovech během sezony kolem 3500 diváků, na rozdíl od jiných podobných zařízení nám nehrozí zánik," řekl Kotěšovec. Hitem letošní sezony bude podle jeho slov v Klatovech nový film Shrek 4, který bude kino hrát těsně po premiéře. "Shreka budeme hrát paralelně i v kině Šumava," uvedl Kotěšovec.

 

"Pokud by byla sezona kvůli počasí špatná, nic nebrání tomu, aby se provoz letního kina uzavřel, a pokračovalo se v kině Šumava. Domnívám se, že lidé chodí do letního kina pro jeho nezaměnitelnou atmosféru a nikoho by nemělo odradit ani trošku horší počasí, to už k tomu prostě patří," říká provozovatel obou kin v Klatovech.

 

 

Podle jeho slov v průměru chodí na jedno představení kolem 100 lidí, kapacita kina je 800 míst. Rekordem bylo předloni představení filmu Bathory, kdy přišlo najednou 600 diváků.

 

"Letní kino není v příliš dobrém technickém stavu, existuje dokonce i projekt na jeho zastřešení, snažím se získat finanční prostředky, ale zatím je to v rovině snů," dodal Karel Kotěšovec.

 

 

Karlovarský kraj


V Karlovarském kraji má o představení v letních kinech zájem stále méně lidí. Kino v Karlových Varech například přes deset let chátralo, hlavní podíl na jeho chátrání měl kromě nezájmu diváků také nedostatek peněz.

 

Ještě v 90. letech minulého století využívali tamní kino pod širým nebem pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu. Radní ještě před rokem tvrdili, že jeho obnova by stála miliony korun a na svůj provoz by si s největší pravděpodobností nevydělalo. K jeho obnově nepomohla zatím petice, kterou podepsalo zhruba 4000 lidí z celé republiky. Osud karlovarského letního kina je tedy zatím nejistý.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Do kin přijde Solomon Kane, film natočený v Česku

 

Jediné místo v kraji, kde se v létě promítá pod širým nebem, je vesnice Teplička, kde je letní kino v provozu již v roce 1986. V jeho areálu se kromě promítání konají i jiné společenské akce, například poslední červencový den zde pořádají Císařskou slavnost k 535. výročí vzniku obce.

 

 


Ústecký kraj


Většinou jen víkendové promítání mají na programu letní kina v Ústeckém kraji. Letní kino začne v areálu v centru města promítat od 3. července. "Vstupné se pohybuje od 75 do 90 korun, hrajeme od setmění, tedy přibližně kolem půl desáté," uvedla pokladní kina.

 

Na prázdniny je v rekonstruovaném letním kině připravena projekce sedmi filmů. Zahájení obstará česká komedie Doktor od jezera hrochů. Dalšími filmy bude například Robin Hood, Ženy v pokušení, Avatar nebo Kuky.

 

Už od 4. června se promítá v letním kině Ostrov v Litoměřicích. Vstupné je tu sedmdesát korun, v sobotu 26. června je na programu český film Mamas & Papas.

 

V Chomutově je letní kino u Kamencového jezera, večery tu bývají velmi chladné. Promítat se začalo již jedenáctého června. Promítacími dny jsou pátek, sobota a neděle. V pátek 25. června je na programu americký film Špatnej polda, v sobotu a v neděli následuje český film Ženy v pokušení. Vstupné se pohybuje od 75 do 85 korun.

 

Od 4. června do 31. srpna probíhá víkendové promítání v letním Kině v Žatci, vstupné je 75 korun. V pátek 25. června je na programu Alenka v říši divů, v sobotu romantická komedie Na sv. Valentýna a v neděli drama Morganovi.

 

 

Liberecký kraj


Hlavní sezonu zahájí v pátek jediná dvě letní kina v Libereckém kraji - v Jablonci nad Nisou a v Turnově. Vedoucí jabloneckých kin při Eurocentru Naďa Hetešová řekla ve středu, že stihli včas kino vyčistit od polámaných stromů po říjnové sněhové kalamitě.

 

"Letní kino prošlo celkovou základní rekonstrukci v posledních dvou letech. Ještě na jaře jsme odstranili z areálu polámané větve a stromy po sněhové kalamitě loni v říjnu a kino je nyní naprosto bezpečné," řekla Hetešová. Dodala, že kino zahájí provoz v pátek po úplném setmění, tedy okolo 22. hodiny. Na programu bude až do soboty film Mamas & Papas za vstupné 80 korun. Letní kino v Jablonci nad Nisou má kapacitu 700 diváků.


Letní kino v Turnově zahájilo promítání v úterý, hlavní program odstartuje v pátek a v sobotu, vstupné je 70 korun.
Turnovské letní kino bude promítat po setmění, v nejbližších dnech se začátky ve 22 hodin a má kapacitu 650 diváků, ale maximální kapacita může být až 1500 diváků.

 

 


Královéhradecký kraj


Letní kino Širák v Hradci Králové, které zahájilo svůj provoz již 2. června, i letos nabízí svým návštěvníkům zapůjčení teplých dek a deštníků pro variantu nepříznivého počasí. Kvůli počasí zde zatím zrušili promítání jen jednou, řekla ve středu vedoucí letního kina Júlia Špalková.

 

"Počasí je naším největším konkurentem, loni jsme museli zrušit promítání šestkrát, letos zatím jen jednou," řekla Špalková. Pro letošní rok se podařilo získat filmy ceněné na festivalech nebo kritikou i všechny letošní české novinky. "Každý pátek hrajeme za symbolických 20 korun takzvané artové filmy, pro náročného diváka nebo horory," doplnila Špalková. V areálu je restaurace a vstup do kina je povolený například i s bicyklem nebo psem.

 

 

V poslední době stoupla návštěvnost kina Širák, a to i ze strany zahraničních turistů, kteří poptávají filmy v původním znění s titulky. Od začátku června navštívilo kino přes 1000 lidí. Promítá se od 21.30, v srpnu pak od 21.00n. Areál kina se pronajímá i krátkodobým akcím, jako jsou festivaly, například festival world music s názvem Na jednom břehu nebo 10. července to bude Romfest.

 

Na Náchodsku je nejznámější kino v kempu u přehradní nádrže Rozkoš u České Skalice, které je však ve velmi špatném stavu a zastarale technicky vybavené. "Je to otázka nedostatku financí. Plusem je ale částečné zastřešení areálu, což dovoluje promítat téměř za každého počasí," uvedl kulturní referent českoskalické radnice Jan Holý. Promítá se od půlky června do konce srpna klasická dostupná nabídka české distribuce, tedy filmy, které jsou hity v zahraničí a velký je podíl české produkce. Také českoskalické letní kino využívají další subjekty pro pořádání festivalů a dalších podobných akcí.

 

Na Rychnovsku fungovalo v minulosti několik letních kin, například v Častolovicích, ale všechna postupně ukončila svoji činnost.


Oplocený areál Letního kina Bojiště v Trutnově pojme kapacitu do 15 000 osob. Letošní provoz kvůli změně provozovatele začne 2. července a promítat se budou každý pátek především letošní české i zahraniční novinky do 27. srpna. "Připravujeme také různé soutěže, například i o vstupenky, ale víc zatím nebudeme prozrazovat," uvedl vedoucí provozu trutnovského letního kina Aleš Kubíček.

 

 


Pardubický kraj


Letní kino v Pardubicích promítá od prvního července v městském parku denně jeden film. Již pátým rokem se tu neplatí vstupné, uvádějí kino na svých webových stránkách.

 

Letní kino Pernštejn v Tyršových sadech nedaleko centra města Pardubic již uplynulé čtyři léta promítalo zdarma, což se organizátorům osvědčilo. Průměrná návštěvnost byla tisíc diváků denně a průměrný věk diváka se pohyboval od 25 do 30 let.
Program pro letošní léto je postavený na kombinaci nových a osvědčených filmových titulů, ale sahá také ke starším umělecky hodnotným artovým filmům.

 

Hrát se začíná ve čtvrtek 1. července, kdy je na programu český film Hlídač č. 47, následovat budou české i zahraniční filmy denně až do 31. srpna.

 

Na zahradě muzea ve Svitavách budou po několika letech opět promítat filmy pod širým nebem. Hrát se bude vždy ve čtvrtek, pátek a v sobotu.

 

V autokempu Konopáč nedaleko Heřmanova Městce na Chrudimsku začne letošní sezona v tamním letním kině promítáním francouzského snímku Mikulášovy patálie. Začátek je 21.30 a vstup je zdarma. Po celé prázdniny se bude promítat každé pondělí, středu, pátek a sobotu.

 

 

Vysočina

 

Snímek Doktor od jezera hrochů zahájí v neděli letošní sezonu v letním kině v Telči na Vysočině. V ostatních městech kraje nahrazuje letní kina Kinematograf bratří Čadíků, který jezdí se svým programem po celé republice.


Snímek Doktor od jezera hrochů zahájí v neděli letošní sezonu v letním kině v Telči na Vysočině. V ostatních městech kraje nahrazuje letní kina Kinematograf bratří Čadíků, který jezdí se svým programem po celé republice.


Projekce pod širým nebem se v Telči uskuteční v zámeckém parku před skleníkem. Začátek projekcí jsou naplánovány po setmění, nejdříve ve 21.15 a vstupné je 80 korun.


Letní kino zajišťuje Jiří Čáslavský se svou maringotkou. Ten nabídne divákům hned v pondělí film Avatar, o den později mohou lidé vidět českou komedii Ženy v pokušení.


V ostatní městech na vysočině zájem o promítání pod hvězdami rok od roku klesá. Filmové fandové mohou proto využít Kinematografu bratří Čadíků, který města - mimo jiné Náměšť nad Oslavou či Třebíč - pravidelně v létě navštěvuje.

 

 

Jihomoravský kraj


Na jižní Moravě bude v létě pravidelně po setmění fungovat nejméně dvanáct letních kin. Před deseti lety v regionu přitom promítalo jednou tolik amfiteátrů.

 

Za krachy zhruba desítky letních kin na jižní Moravě mohou podle jejich provozovatelů stejným dílem drahé distribuční kopie filmů a klesající zájem diváků, kteří dávají přednost pohodlí domova. Řada z nich si také obstará nové filmové hity v předstihu prostřednictvím nelegálního stahování.

 

Kvůli nezájmu diváků museli letos provozovatelé po čtyřiceti letech dokonce zavřít kino ve Velkých Opatovicích na Blanensku, podobný osud stihl i areál v nedalekém Rájci-Jestřebí. Vstupenky na filmová představení pod širým nebem jsou přitom na rozdíl od lístků do multiplexů cenově mnohem dostupnější. Na jihu Moravy se pohybují v rozmezí od 30 do 80 korun.


Organizátor filmového života v Česku Jiří Králík v úterý řekl, že navzdory všeobecnému názoru o ústupu slávy letních amfiteátrů pozoruje v poslední době opačný trend. "Zaznamenal jsem vznik tří nových letních kin a dokonce jednoho s 3D technikou," řekl.

 

Podle Králíka si sami lidé svým zájmem vynutili například letní promítání na koupališti Dobrák v Brně-Králově Poli. Králík se domnívá, že pokud provozovatelé zvolí kvalitní tituly a novinky, lidé by se mohli do hledišť vrátit. "Typickým letním trhákem by mohla být třeba nová komedie o ženách v pokušení, nebo dětem nepřístupný jiný český film Mamas and Papas," řekl.

 

Programová nabídka jihomoravských letních kin je letos přitom vesměs shodná. Promítají se hlavně letní oddechové a rodinné filmy - téměř každý amfiteátr má na repertoáru kreslenou grotesku Doba ledová 3 a osvědčené tituly typu Mamma Mia!, Milionář z chatrče, Star Trek nebo některý z dílů Harryho Pottera či novinkový hit Kuky se vrací.

 

Vybraná letní kina na jižní Moravě:
Blanensko: Boskovice, Lysice, Brno: koupaliště Dobrák, Špilberk, Brněnsko: Tišnov, Židlochovice, Břeclavsko: Pasohlávky, Hodonínsko: Strážnice, Kyjov, Veselí nad Moravou, Milotice, Znojemsko: Hostim

 


Olomoucký kraj


Letní kino v Mostkovicích na Prostějovsku se snaží navazovat na tradici započatou v roce 1966. Jeho provozovatel Pavel Ošlejšek spočítal, že tento biogram ležící z Plumlovské přehrady navštívilo již přes tři čtvrtě milionu diváků.


"Byly dny, kdy přišly tři tisíce návštěvníků. Ovšem to byla dvě představení, naráz by se sem tolik lidí nevešlo," konstatoval provozovatel biografu. "To je ale historie, v loňském roce se návštěvnost pohybovala okolo padesáti diváků," dodal Ošlejšek. Nejvíce lidí ovšem přišlo na český film Ženy v pokušení - 500.

 

Letos se zatím promítal minulý pátek kultovní film Avatar a o den později Sherlock Holmes s českými titulky. Sice nepršelo, ale přišlo jen několik desítek lidí. Od 1. července bude kino promítat denně. Vstupné na představení se tu pohybuje od 70 do 80 korun.

 

Už dlouhá léta zrušené letní kino u šternberského hradu nahrazuje od 11. června biograf v bývalém augustiniánském klášteře. "Jde o iniciativu mladých lidí sdružených v nevládní neziskové organizaci People to People International," řekla mluvčí Městského úřadu Šternberk Irena Černocká. Podle jejích slov mohou tento projekt realizovat díky evropským fondům, vstřícnosti zdejší radnice a městských kulturních zařízení.

 

"Dlouho jsme přemýšleli, jak bychom mohli přispět svou troškou do mlýna a oživit společenský život v našem městě," řekl vedoucí projektu Petr Endrödy, kterému se společně s kamarády podařilo na tento projekt získat evropské peníze z programu Mládež v akci. "Celý projekt stojí a padá na nás mladých ve věku od 16 do 22 let," dodal Endrödy.

 

Cena vstupného pro dospělé činí 50 korun, pro mládež do 26 let 30 korun. Bonusem je občerstvení pro diváky. Pokrm je vždy ze země, z níž pochází promítaný film.

 

V Olomouckém kraji se pod širým nebem také začalo promítat na tradičním místě v letním kině v Olomouci a v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku.

 

 

Zlínský kraj


Řada letních kin bude letos v létě v provozu ve Zlínském kraji, některá už sezonu zahájila. Správce budov Městských kin Uherské Hradiště Petr Janda ve středu řekl, že v Hradišti například začali promítat už v květnu.


Uherskohradišťské letní kino se nachází za kinem Hvězda a lidé si sem mohou zajít přibližně jednou za dva týdny. Vstupné se tu nevybírá.

 

 

V červenci zahájí provoz letní kino v Hulíně, které provozuje Kulturní klub Hulín. "Zahajujeme v pátek 2. července a po dobu letních prázdnin pojede kino vždy v pátek a v sobotu. Výjimkou bude promítání 24. srpna, kdy do programu navíc zařadíme snímek Shrek," podotkla programová pracovnice klubu Jana Nábělková. Vstupné je oproti loňsku asi o pětikorunu dražší, v průměru stojí lístek 75 korun. Kino je v Hulíně v provozu řadu let a jeho průměrná návštěvnost je okolo 90 lidí.

 

Sledovat film pod širým nebem mohou i lidé v Újezdu u Valašských Klobouk. Kino tu provozuje obec a jde o jediné pojízdné letní kino ve Zlínském kraji. "Kdysi se mi podařilo získat od vojáků auto Praga V3S a z jedné obce jsem koupil kompletní kino. Vše jsme repasovali a vojenské auto se proměnilo ve strojovnu letního kina, stačí jen rozbalit plátno a představení může začít," řekl starosta obce Vladimír Kráčalík (Starostové a nezávislí). Kino bude v permanentním provozu od 22. července do konce měsíce, kdy tu začne tradiční Letní filmový festival. V rámci něj bude promítnuto 11 filmů, další čtyři snímky promítnou v srpnu. Vstupné je 50 korun. S pojízdným letním kinem vyráží také do sousední obce Vlachovice.

 

Promítá se i v Polešovicích, zahajovacím filmem tu bude 4. července film 2 Bobule. Po celou dobu prázdnin si budou moci lidé zajít do polešovického letního kina vždy v neděli, a to za 50 korun. Dětská představení jsou zdarma.

 

O oblíbenou letní zábavu nebude nouze ani na Všemině, kde sezonu odstartuje Souboj Titánů 15. července. Letní kino tu bude v provozu každý čtvrtek, pátek a sobotu a vstupné je dobrovolné. Vybranou částku pořadatelé předají na konci léta dětskému domovu a základní škole ve Vizovicích.

 

 

Letní kino bude už tradičně promítat také v obci Bystřička. Sezonu tu zahájili uplynulou sobotu, v červnu je kino v provozu každý pátek a sobotu, v červenci pak denně. Širokoúhlé letní kino tu je navíc v provozu za každého počasí, část kina je totiž zastřešena.

 

Na netradičním místě bude fungovat letní kino ve Zlíně, promítat se bude v lyžařském areálu Josefa Šperky. Před budovou s bufetem a zázemím pro lyžaře bude vztyčeno 21 metrů široké promítací plátno, jako hlediště poslouží travnatý svah. "Návštěvníkům doporučujeme vzít s sebou deky a podložky na sezení. Bude tu otevřený bufet, nabídneme grilování a pivní bar. Projekce budou začínat po setmění mezi 21.00 až 21.30. V případě špatného počasí se projekce automaticky přesouvá do Velkého kina," uvedl provozovatel lyžařského areálu Michal Cepek. Program bude týden dopředu aktualizován na webových stránkách lyžařského svahu a zlínského multikina. První promítání je na programu v pátek 2. července, kdy sezonu zahájí Zombie Movie - snímek mladých zlínských filmařů, kteří ho i sami uvedou.

 

V Uherském Brodě byl provoz letního kina v zahradě Panského domu zahájen už počátkem června a promítá se tu zatím jen každou sobotu. V červenci a srpnu budou promítací dny rozšířeny o některé čtvrtky a každé pátky a soboty. Průměrně stojí lístek 75 korun. Pro obyvatele města je navíc letos letní kino jedinou možností, jak zhlédnout nějaký film. Kamenné kino je totiž v rekonstrukci a bude otevřeno až od října. "Loni byla průměrná návštěvnost asi 50 diváků na představení, letos je to zatím jen kolem dvacítky lidí. Měli jsme totiž smůlu na počasí," doplnila vedoucí kina Máj Lenka Slívová. Dodala, že pokud prší nebo je abnormální zima, přesouvá se promítání do malého sálu Domu kultury.

 


Moravskoslezský kraj


Ani nabízené zapůjčení deky zdarma nebo repelenty proti komárům příliš nezvedají návštěvnost v letních kinech Moravskoslezského kraje. Kvůli deštivému počasí chodí na filmy promítané pod širým nebem jen desítky diváků.


Bohumínské letní kino v parku Petra Bezruče zahájilo letošní sezonu už v květnu. Promítá se jen v pátek a v sobotu, a to v červnu od 21.15 hodin, v srpnu od 21.00. Cena se pohybuje podle zástupkyně ředitele Markéty Holečkové kolem sedmdesáti korun.

 

 

Návštěvnost je ale podle ní zhruba deset až patnáct lidí za večer. Pořadatelé v letním kině nově zřídili bezplatnou půjčovnu dek pro návštěvníky. "Letos po povodních půjčujeme také repelenty. Návštěvníci deky používají nejen pro zahřátí, ale také jako takzvané podsedáky. V pokladně nabízíme také nové deky k prodeji," řekla Holečková. Sezonu také zahájili s novou aparaturou a výkonnějším zesilovačem. "Pro diváky to nebude znamenat větší hluk, ale kvalitnější zvuk bez šumu," dodala Holečková.

 

Podobně je na tom s návštěvností také letní kino v Novém Jičíně. "Počasí nám nepřeje, chodí k nám tak dvacítka diváků, a to máme hlediště částečně zastřešené," uvedla zástupkyně ředitele tohoto kina. Kino promítá jen v pátek a v sobotu, v červnu v půl desáté večer, v srpnu pak od 21. hodiny. "Vstupné je osmdesát korun, slevy máme jen pro zdravotně postižené," upřesnila zástupkyně ředitele.

 

Také provozní vedoucí letního kina v Orlové Václav Přeček považuje nízkou návštěvnost za důsledek nepříznivého počasí. "Hrajeme od půlky května každý víkend, ale chodí desítka diváků. Letos jsme také na příkaz distributora zdražili vstupné z padesáti na sedmdesát korun. To už si každý rozmyslí, jestli půjde do kamenného kina na film s digitálním zvukem za osmdesát korun, nebo do letního za sedmdesát, kde mu může začít pršet za krk," řekl Přeček. Kapacita hlediště je tisíc míst, letní kino promítá každoročně v době prázdnin. "Promítáme od pátku do neděle vždy v 21.30," dodal.

 

Letní filmové kino Sedliště ve Frýdku-Místku letos vůbec neotevře. "Ani ne kvůli počasí, ale máme problémy s lidmi v sousedství, kteří si na úřadě stěžovali na hluk. Město se nás nezastalo, hladinu hluku ve večerních hodinách prý neměří, tak jsme skončili," uvedl jeden z pořadatelů.

tn.cz/ Mediafax/ kar

Související články

Hlavní zprávy

Jindřich Pirner

Smrt taxikářů! Vražda ženy z tramvaje č. 17 a ještě DALŠÍ střelba v MODŘANECH

Vraždy

Obyvatelé pražských Modřan mají stále v paměti vraždu z tramvaje č. 17. Lidé tam 13. února našli zavražděnou ženu. Nebylo to však poprvé, ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Vraždy
Jindřich Pirner

Smrt taxikářů! Vražda ženy z tramvaje č. 17 a ještě DALŠÍ střelba v MODŘANECH

Obyvatelé pražských Modřan mají stále v paměti vraždu z tramvaje č. 17. Lidé tam 13. února našli zavražděnou ženu. Nebylo to však poprvé, ...

 Celý článek
Petr Kramný a jeho žena Monika
smrt češek

Spor manželů Kramných: Petr hledal nový dům, Monika ho podváděla

Jaké bylo manželství Moniky a Petra Kramných? On vždy tvrdi, že bylo idylické. Jenže Monika ho za jeho zády podváděla. On zařizoval ...

 Celý článek
Tento muž se zapálil
šok v plamnech

Známá televizní hvězda se polila před zraky přítelkyně benzínem a upálila v paneláku

V Rimavské Sobotě se v noci upálil Martin Boháčik. Televizní diváci na Slovensku ho znají z jedné známé reality show.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama